avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 689 soluții astăzi
Forum Activitate Alesika

Activitate Alesika

Buna ziua! Sunt cetateana Republicii Moldova, casatorita cu roman si am permis de sedere pe teritoriul Romaniei. Vreau sa fac scoala auto si sa-mi scot permisul de conducere in Romania. Intrebarea mea este "cind am sa obtin cetatenia romana ce se va intampla cu permisul meu de conducere? va trebui sa-l preschimb sau va fi anulat?" Va multumesc!




sunt un pic dezamagita.....:-((( oricum, multumesc mult pentru raspuns!!!
Buna seara!!! Sunt ceteteana a Republicii Moldova casatorita cu cetatean roman si ma aflu pe teritoriul Romaniei cu viza...am depus actele pentru obtinerea permisului de sedere...nu am avut pina acuma permis de sedere in Romania. Am absolvit Universitatea de Medicina din Chisinau si vreau sa depun actele pentru rezidentiat in Bucuresti. La ministerul Sanatatii mi-au spus ca am nevoie de permis de sedere de lunga durata, pt 5 ani in Romania....permisul pentru care am depus actele acuma am inteles ca e doar pentru un an.... cum pot sa obtin permisul de lunga sedere si de ce acte am nevoie??? Multumesc pentru raspuns!!
eu am solicitat viza pentru 17 zile...sper sa reusesc sa obtin pe mai mult de 10 zile....multumesc frumos! am sa va scriu neaparat:rolleyes:
multumesc mult:yes:
Buna seara! Am depus actele pentru obtinerea vizei pentri Romania, am zis ca am nevoie pentru ca ma casatoresc acolo...azi trebuia sa-mi ridic pasaportul cu viza, dar nu mi l-au dat...au zis sa vin miine la interviu cu Consulul... Spuneti-mi va rog, am nevoie sa am ceva documente cu mine? ce prezinta, ce o sa ma intrebe la acest interviu?
va multumesc mult!
Am nevoie de viza cu multiple intrari inainte de inregistrarea casatoriei...
Va multumesc mult!!! pot sa va mai intreb ceva? Pentru obtinerea vizei cu multiple intrari am nevoie de aceleasi documente ca si pentru o singura intrare? de citi bani am nevoie?
Salut! sunt cetateanca Republicii Moldova si vreau sa-mi inregistrez casatoria cu prietenul meu-cetatean roman pe teritoriul Romaniei. De ce acte am nevoie eu?