avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 654 soluții astăzi
Forum Activitate cameliadumitrescu

Activitate cameliadumitrescu

Răspuns la discuția La multi ani!
Multumim frumos!

(P.S. Stiti ca intotdeauna ati avut un loc special in inimile noastre)
Dupa casatorie am schimbat domiciliul, si eu si sotul stam in casa soacrei mele.
Am inteles ca pentru aprobarea dosarului de indemnizatie trebuie atat eu cat si sotul sa nu avem datorii catre stat. daca copilul va avea dresa de domiciliu in casa soacrei mele, as dori sa stiu daca va fi o problema in legatura cu aprobarea dosarului de indemnizatie in cazul in care ea nu a platit impozitul pe locuinta de doi - trei ani.
se iau in considerare doar neachitarea datoriilor parintilor copilului? indiferent daca sunt datorii la impozitele locale pentru adresa de domiciliu a copilului?
multumesc
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere nou nascut
Am inteles,practic daca lucrez de pe 23 mai 2012 cand se implinesc 12 luni de vechime?
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere nou nascut
Multumesc, sunt lamurita cu concediul medical...
La celelalte intrebari astept raspuns.
Sunt insarcinata si urmeaza sa nasc pe 23 mai 2013.
Pe 22 februarie 2012 mi s-a incheiat contractul de munca la o anumita firma si imediat pe 23 mai 2012 am incheiat contract de munca cu o alta societate.

Mi-e teama ca nu am vechime in munca de 12 luni.
Se consiera continuitate intre cele doua locuri de munca?
Daca nasc mai devreme decat cele 9 luni mai beneficiez de indemnitie?
Cum se calculeaza cele 12 luni vechime? Pana in momentul nasterii sau pana la sfarsitul concediului de maternitate?
Daca am beneficiat de concediu medical in luna ian 2013, pe perioada conced med se considera vechime?