avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate tudor84

Activitate tudor84

ei zic ca sa schimbat legislatia din 2011 si asta e singura metoda de schimbare de administrator si asociat unic
cei de la registrul comertului zic ca dureaza 45 de zile si costa 1300 lei.
stiti cumva cat ar dura si cat sunt taxele?
buna ziua.sunt asociat unic si administrator al unui srl-d si doresc sa predau ambele functii altei persoane deoarece nu pot lua indemnizatia pt cresterea copilului cu statutul actual.va rog sa-mi spuneti ce trebuie facut ,care sunt pasi de urmat?
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
am sunat la registrul comertului si ei zic ca la srl-d nu pot numi administrator pe altcineva daca nu e si asociat in societate.ordonanata 6/2011.
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
va multumesc ,sper sa ma ajute sfaturile dvs.
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
stiti cumva trebuie numit un alt administrator cat tim sunt in ccc
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
deci ziceti dvs ca pot ramane asociat unic si trebuie doar sa ma suspend din functia de administrator?intre timp trebuie numit un alt administrator la srl?
Răspuns la discuția indemnizatie crestere copil
administrator si asociat unic,am cartea de munca bagata la srl cu slariul minim pe economie
doresc sa primesc un sfat in legatura cu indemnizatia de crestere.am nascut pe 24 feb si urmeaza sa fac dosarul pt indemnizatie,problema este ca sunt unic administrator la un SRL-D pe care nu o putem suspenda pana la 31 dec 2013 si care nu mai are activitate de un an.trebuie sa ma auto suspend din functia de administrator ca sa pot primi indemnizatia?