avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 246 soluții astăzi
Forum Activitate vioval

Activitate vioval

Daca la dosarul de la Judecatorie sunt certificatele de nastere a tuturor copiilor si anexa 24 de la Primarie de 1 an de zile ,de ce nu mi s-a dat calitatea de mostenitor ?
Daca la dosarul de la Judecatorie sunt certificatele de nastere a tuturor copiilor si anexa 24 de la Primarie de 1 an de zile ,de ce nu mi s-a dat calitatea de mostenitor ?
problema e se tergiveseaza foarte mult ,iar judecatoarea mi-a cerut sa le trimit scrisori (4 la numar)in Italia la domiciliul pe care il aveam eu din 2013,si nu raspund deoarece intre timp s-au mutat de acolo de ceva timp.Eu am facut medierea in 2013 si au primit instiintarea ca vreau sa dezbat mostenirea iar judecatoarea nu imi ia in calcul medierea ceea ce mi se pare ciudat.
eu l-am solicitat la notar ,dar fara surori nu mi-a fost dat si a suspendat dezbaterea succesiunii, iar eu am deschis partaj judiciar acum un an, dupa suspendarea succesiunii la notar
Cum se poate obtine un certificat de calitate de mostenitor in cazul in care am doua surori in strainatate care nu vor sa-mi raspunda la cererea de chemare in judecata si nici adresa nu o cunosc?Precizez ca au trecut peste 2 ani de la moartea tatalui.
Discuție permisul auto
In cazul in care ai 1,40 alcoolemie, fara accident, permisul auto se suspenda sau se anuleaza?
vioval a scris:n
nProblema nu este un imobil , ci bunurile mobile o masina si o motocicleta pe numele tatalui meu si in plus au si o societate comerciala(un bar) in care ea are 10%.cladirea barului este ridicata de tatal meu pe un teren concesionat a unei persoane fizice care acum imi spune ca cladirea ii revine lui.I-am cerut deja actele dar m-a refuzat fara nici un argument.problema e delicata si din cauza faptului ca suntem 4 mostenitori si doar eu sunt in tara .
nn
certificatul de deces este la mine si l-am depus deja la dosar ,urma sa duc celelalte documente pe care ea nu vrea sa mi le dea.Masina este la ea si mi-a spus ca daca incercam sa o iau ,chema politia ca i-am furat-o.
Problema nu este un imobil , ci bunurile mobile o masina si o motocicleta pe numele tatalui meu si in plus au si o societate comerciala(un bar) in care ea are 10%.cladirea barului este ridicata de tatal meu pe un teren concesionat a unei persoane fizice care acum imi spune ca cladirea ii revine lui.I-am cerut deja actele dar m-a refuzat.