avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate andrus_74

Activitate andrus_74

Multumesc mult!
Multumesc mult! Care ar fi termenul limita in care putem sa declaram apel si cine dintre noi doi ar fi mai bine sa-l formuleze?
Astazi am avut al doilea termen in proces de divort cu minori. La primul termen judecatoarea ne-a intrebat daca suntem de acord cu divortul, ambii am zis ca da si ne-a comunicat ca ramane de dezbatut problema minorului. Astazi, la al doilea termen a ramas in pronuntare, desi eu am mai solicitat un termen, motivand ca as vrea sa mai depun ceva, dar nu s-a abrobat. Credeam, din ceea ce stiam despre procese, ca un divort dureaza mult, nu-mi inchipuiam ca deschidem gura de 2 ori si ne trezim divortati. Eu cred e destul de posibila o impacare, este si motivul pentru care am dorit sa mai obtin un termen. Amandoi am ajuns in situatia asta mai mult din orgolii, dar nu as vrea totusi sa ajungem la divort, mai ales ca e vorba si de un copil. Ce as putea sa fac pentru anularea divortului? Eu am calitate de parat, dar sunt sigur ca si sotia si-ar dori o impacare. Cum ar trebui procedat? Multumesc!