avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Activitate KandyK

Activitate KandyK

Ma intereseaza ce acte am nevoie pentru a schimba destinatia cladirii , si ce amenda pot lua pentru nerespectarea DT,ce a fost intocmita pt anexa garaj insa cladirea e folosita pt spatiu comericial in baza unui contract de comodat , mentionez ca locatia este in spatiul rural ,
Aviz de functionare pentru societate exista pe codul CAEN mentionat pe certificatul de inregistrare al firmei , deasemeni exista si documentatia tehnica pentru constructia denumita garaj , insa eu am incheiat un contract de comodat in calitate de comodatara si folosesc spatiul in scopuri comericiale , deci cladirea este magazin si nu de garaj, avizul de functionare l-am obtinut in baza contractului de comodat si a celorlalte acte cerute de primarie , nu stiu insa in ce consta o posibila amenda pentru ca folosesc spatiul pentru altceva decat a fost destinat initial .Schimbare de destinatie a cladirii e necesara chiar daca am un contract de comodat in care mi se permite sa ma folosesc de spatiu in calitate de comodatara ? sau Comodantul , pers cu care am incheiat contractul trebuie sa faca demersurile pt a schimba destinatia cladirii ?:sorry:

Aviz de functionare pentru societate exista pe codul CAEN mentionat pe certificatul de inregistrare al firmei , deasemeni exista si documentatia tehnica pentru constructia denumita garaj , insa eu am incheiat un contract de comodat in calitate de comodatara si folosesc spatiul in scopuri comericiale , deci cladirea este magazin si nu de garaj, avizul de functionare l-am obtinut in baza contractului de comodat si a celorlalte acte cerute de primarie , nu stiu insa in ce consta o posibila amenda pentru ca folosesc spatiul pentru altceva decat a fost destinat initial .Schimbare de destinatie a cladirii e necesara chiar daca am un contract de comodat in care mi se permite sa ma folosesc de spatiu in calitate de comodatara ? sau Comodantul , pers cu care am incheiat contractul trebuie sa faca demersurile pt a schimba destinatia cladirii ?
Ma intereseaza ce acte am nevoie pentru a schimba destinatia cladirii , si ce amenda pot lua pentru nerespectarea DT,ce a fost intocmita pt anexa garaj insa cladirea e folosita pt spatiu comericial in baza unui contract de comodat , mentionez ca locatia este in spatiul rural ,multumesc anticipat pt raspuns :sorry: