avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Activitate carroponte2005

Activitate carroponte2005

Am o situatie in care s-a incheiat si s-a efectuat plata catre un broker independent, am primit chitanta firesc, numai ca problema de care ma lovesc este ca in contabilitate nu se poate inregistra si teoretic ar trebui sa existe un contract...si ma gandeam s-ar putea incheia un contract de intermediere intre un PFA si o societate????
As dori sa stiu ce ar fi mai avantajos sa infiintez un PFA sau un SRL???
mai exact ma intereseaza sa stiu daca SRL ar fi neplatitoare de TVA cat timp pot fi scutita si la PFA trebuie depusa bilant??
Multumes, eu deduc din continutul acestui art ca odata ce s-a comunicat unui ofertant ca nu este castigator, nu i se mai transmite si numele celui castigator??!!! spun bine??? va rog sa imi spune-ti.
O intrebare cu privire la comunicarea castigatorului licitatiei??? acesta se transmite si la ofertantii necastigatori??? sau doar celui care a fost desemnat castigator??
Buna ziua,
Ma intereseaza sa aflu daca AC are indatorirea/obligatia de a transmite in afara de comunicarea unui ofertant a carui oferta a fost respinsa, si comunicarea castigatorului licitatiei in cauza?? sau nu este obligatoriu?? pt ca in HG 925/2006 nu este stipulat nimic la art 206, 207.
Buna ziua,

Am participat la o cerere de oferta cu proceduta finala licitatie electronica offline, DAR autoritatea contractanta nu a transmis nicio solicitare de clarificare in perioada de evaluare si ne-am trezit ca deja au lansat licitatie electronica offline fara ca noi sa primim invitatie. se poate asa ceva?? am dori sa facem contestatie dar as dori sa stiu in ce imprejurari poate A.C. sa descalifice fara sa anunte ofertantul???? va rog mult...
Multumesc domnule avoc at Bogdan, dar ati putea cumva sa imi trimiteti un model de notificare?? este vorba despre un contract de prestari servicii (inchiriere utilaje)
Buna ziua,
As dori sa stiu cum ar trebui sa procedez daca un contract a expirat si normal ca numai poate fi prelungit pt ca nu exista nicio clauza care sa prevada posibilitatea prelungirii perioadei prin act aditional.
Intrebarea mea este ar trebui sa trimit notificare prin care sa ii instiintez ca am dori sa incheiem un nou contract sau cum sa procedez ca nu stiu.
De asemeni, va rog sa imi aratati un model de notificare ca sa imi formez o idee.