avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Activitate piciugabriel

Activitate piciugabriel

Ideia esta ca in momentul in care am primit executarea silita ,am depus contestatie la acest proces verbal am solicitat certificat de grefa , l -am dus la finante Galati si m-au lasat in pace pana la termenul la care se judeca cauza mea,acum mai departe vreau sa fac recurs sa respinga exceptia tardivitatii depunerii procesului verbal sau ceva de genul pur si simplu nu vreau sa platesc o amenda atata timp cat eu vandusem masina de mult timp si noul proprietar nu a inmatriculat-o
Am vandut o masina in data de 10.08.2012,in aceeasi zi am radiat-o de la finante ,am dovada radiarii. Dupa 5 luni incep sa primesc un lung sir de amenzi de la cnadnr ,in decursul unui an am primit 5 amenzi in format electronic lipite pe usa ,le-am contestat pe toate .Dupa cateva luni am primit de la ministerul de finante Galati o executare silita la un proces verbal altul decat cele la care depusesem deja contestatie,am luat legatura cu ei de la finante sa vad despre ce este vorba ei au transmis seria procesului verbal am luat legatura si cu cei de la cnadnr si mi-au transmis un e-mail cu o copie a procesului verbal si imediat am depus contestatie.La termenul de judecata mi-au respins contestatia pe motiv de exceptia tardivitatii depunerii procesului verbal. Asa ca dreptul meu de a depune contestatie in termenul stabilit de lege a fost incalcat. Vreau sa formulez un recurs ma poate ajuta cineva ?? Va multumesc.