avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1682 soluții astăzi
Forum Activitate cata8

Activitate cata8

Buna ziua,
In ultimele 6 luni un salariat a avut 226 zile de cm pe un cod diagnostic 12. Acum vine cu un alt cm pe cod 01. In acest caz este nevoie de aviz medic expert ? Multumesc!
Asa spun si ei . Am sunat acolo. Multumesc f mult!
Buna ziua,
Am si eu o intrebare : stiu ca s-a modificat legea si ca de acum tatal copilului poate sa stea acasa 2 luni de zile . Dar se aplica legea de acum din 2023 sau mai din urma ? Pt ca eu am nascut in 2021 si ar trebui sa ma intorc acum la munca , si mi se spune ca la mine nu se aplica legea cu 2 luni ci cea cu 1 luna . Este corect ? Multumesc frumos!
multumesc.
m-am exprimat gresit. Este vorba de tichete cadou> Imi cer scuze!
daca eu sunt salariat din domeniul agricol si industria alimentara , pentru tichete de masa acordate si de Sf Nicolae voi mai plati impozit si CASS?
Multumesc!
MI-ati putea da o baza legala pt asta ? Rog frumos!
Va multumesc pt ajutor! Inca o intrebare : as putea sa trec in adeverinta de vechime sporurile respective fara sa le trec in revisal? Ma gandesc la cele de pana acum , pt ca pe viitor stiu cum trebuie sa procedez . Este corect?
Deci , corect pt ei ar trebui sporuri mentionate in cim ( nu doar in ccm), inreg in revisal si trecute in adeverinta de vechime.