avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 456 soluții astăzi
Forum Activitate pisicuta33

Activitate pisicuta33

foarte bine lara12,foarte buna intrebare la asta nu mam gandit ca la un santaj....pana si ieri am sunato si mia zis clar si la subiect dupa care mia incchis telefonu >eu nu deschid nici un cont, eu merg pe cale legala si nu am nevoie de nici un ban de la tine>astea sant vorbele ei.
va multumesc pt raspunsuri si daca mai aveti ceva sfaturi sant binevenite .
normal ca nu as mai avea dreptu la fata sa o vad o data adoptata plus de asta ce va crede fata cand va creste mare ca am dat-o spre adoptie?nici gand nu o sa renunt asa usor la ea,cu toate ca sunt departe si nu sant alaturi de ea, ea va ramane fata mea si cu numele meu.ei vor sa o adopte adik sa o treaca pe numele lui cred ,ca sa poata sa o scoata din tara dar asta nu ar fi o problema ca i-as da acordul ca doar ma gandesc la binele fetei dar nu sa ma decada din drepturi .si sa faca atata tam tam prin tribunale. si referitor la cont da este inchis datr ii voi trimite prin mamdat postal la adresa si daca vrea sa ii primeasca bine si daca nu voi avea dovada in instanta.
contul pe care ii trimiteam pana acum doua luni pensia ,pentru ca in momentul in care a depus plangerea sa blocat si contul.
buna ziua, am si eu o neliniste.Nu am platit pensia alimentara de 2 luni iar fosta sotie ma dat in judecata eu fiint plecat din tara dar ea stia acest lucru si am vb cu ea ca dupa ce fac bani aici ii trimit pensia,ea fiind de acord,dar totusi ma dat in judecata pt neplata pensiei si abandon familiar.Acum nu vrea sa isi retraga plangerea doar daca renunt eu de bina voie la fata adik vrea sa infieze fata actualul ei sot,eu nu doresc acest lucru pt ca fata ma iubeste foarte mult si eu la fel ,pana a pleca din tara am avut relatii tata- fiica bune.Acum la sfarsitul lunii chiar aveam intentia de ai trimite bani dar nu mai am unde pt ca contul este blocat ce sa fac unde ii trimit banii?si daca nu isi retrage plangerea si eu ii platesc in continuare pensia ce pot patii?multumesc astept un sfat.precizez ca ea nu vrea nici un ban de la mine defapt ea vrea sa o adopte actualul sot.eu vreau sa ii platesc pensia dar ea nu vrea sa deschida nici un cont ce am de facut?