avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Activitate lambrino

Activitate lambrino

Multumesc pentru raspuns, in cel mai scurt timp voi face o sesizare in acest sens, care sper sa se solutioneze cat mai rapid ca sa pot sti si eu daca am lucrat sau "nu" in ultimul an, desi banuielile mele sunt ca nu mi-a fost inregistrat contractul la itm, in conditiile in care comportamentul angajatorului e de asa natura incat sa ma faca sa parasesc agentia de buna voie, sau ca sa il citez " sa incetam raportul amiabil" , refuzand sa-mi ofere preavizul de concediere atunci cand le-am spus ca nu sunt de acord sa "demisionez" si mai nou, refuza sa-mi puna la dispozitie instrumentele necesare pentru a-mi desfasura activitatea asa cum trebuie.
Buna, as dori sa stiu ce demersuri se pot face impotriva angajatorului care refuza sa-mi inmaneze un exemplar al contractului de munca. Mentionez ca lucrez deja de aproape un an pentru acesta si desi i l-am solicitat in nenumarate randuri, de tot atatea ori a gasit scuze ca sa nu mi-l dea. pentru a verifica daca a fost sau nu inregistrat la itm sunt necesare anumite acte?