avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 277 soluții astăzi
Forum Activitate RamonaT85

Activitate RamonaT85

Asa zisele scenarii sunt niste exemple cu privire la faptul ca 2 ore acesti copilasi de 6 respectiv 4 ani au hoinarit singuri pe strada fara ca cineva sa le poarte de grija!! nu cred ca cei doi la asa varsta frageda sunt in stare sa isi poarte singuri de grija!!! prin acest aspect o invinuiesc pe aceasta femeie!!! nu am o agresivitate fata de oamenii care au o parere contrara cu a mea doar ca ma enerveaza la culme cum lumea refuza sa vada adevarul!!! In schimb am o agresivitate fata de cei care savarsesc aceste fapte de cruzime!! de ei nu am mila si da as exercita acte de cruzime asupra lor daca as fi martora la asa ceva!!
Oamenii care fac asa ceva merita aceasi soarta!!!
ce parte din afirmatia mea nu intelegeti?? ca o bunica iresponsabila iese cu copii in parc si nu le are de grija 2 ore?? sau partea in care copilasii acestia au plecat 1km de la locul de joaca? cam cat de responsabila este aceasta doamna? daca nu stii sa ai grija de copii stai dracu acasa cu ei si gata nu ii expune pericolelor!!! in timpul asta de 2 ore acest copil putea foarte bine sa fie calcat de o masina sau luat de cineva de pe strada si dus departe de familie, poate chiar vandut... si atunci de ce tinem partea unei femei care cu adevarat a gesit?? singurul lucru tragic aici este moartea acestui copilas nevinovat in orice imprejurari s-ar fi intamplat!! si acum singurul lucru tragic este ca sufera niste biete animale!

Si asa pentru a va informa am 3 caini luati de pe strada nu adoptati si stau la bloc cam cati ati mai vrea sa iau?? sau ce insinuati ?? ca as avea cu ce sa ajut si nu ajut??? acesti caini au ajuns pe strada tot din nepasarea oamenilor ei nu sunt vinovati cu absolut nimik!!!
Sper sa platesca toti idiotii si incultii care chinuie animalele!!! sper sa aibe aceasi soarta!!!

In acest caz cred ca va irita adevarul!! Ce inseamna liniste noaptea pentru dumneavoastra? Sau siguranta pe strada?? Siguranta pe strada o sa fie atunci cand criminalii, talharii si violatorii sunt inchisi!!! In cazul acestora ce propuneti?? Va simtiti in siguranta??
Animalele devin agresive atunci cand sufera traume in trecut!!! si nu ataca singure doar atunci cand sunt in haita, este un instinct al lor! este o chestie de incredere in sine!! si probabil se razbuna!! dar probabil nu avetzi habar de aceste aspecte! nu ati studiat coportamentul animalelor! singurul lucru concret este ca nu exista lege pentru dezaxatii care traumatizeaza animalele, nu platesc in niciun fel pentru ca asta este Romania!!!! o tara de oameni analfabeti, inculti, needucati si as putea continua in felul acesta la nesfarsit!!! CA SA MA INTELEGETZI MAI BINE!!!!

[Va rog nu postati mesaje consecutive, aveti timp 30 de minute de la publicare sa le completati daca doriti sa mai scrieti ceva. Multumesc]
[ link extern ]
[ link extern ]
SI as mai putea continua cu o gramada de astfel de cazuri ....
Avetzi perfecta dreptate! Daca au o satisfactie facand rau animalelor, vazand suferinta in jur, nu mai este decat un pas pana la atacarea semenilor!! Dar cum Romania este tara tuturor posibilitatilor, si dupa cum autoritatiile ne-au obisnuit, mai trebuie sa se intample multe acte de violenta asupra animalelor sau asupra batranilor pentru a se lua masuri.... pentru ca ne lovim tot timpul de birocratie!!.... Daca mergi sa adopti un caine stai si o saptamana dupa el doar pentru acte... sau mai stiu cazuri in care au adoptat si cand s-au dus dupa animal era mort!! Sunt locuri in tara la adaposturi de animale unde angajatii pleaca cu plasa plina acasa iar cainii se mananca intre ei de foame! Si in cazul acesta la fel ca si in alte 1000 de cazuri nimeni nu face nimik... Ce siguranta avem noi ca simplii cetateni in tara aceasta??
Exact! se petreceau dar nu asa des!!! oameni fara scrupule au existat si vor mai exista dar ce se petrece acum in strada este strigator la cer!! stau si ma intreb cum de sunt oamenii atat de prosti si se lasa manipulati in halul asta?? si toate astea pentru o bunica iresponsabila care iese cu copii in parc si dupa 2 ore sesizeaza ca au parasit locul de joaca... Jalnic!!! Tot oamenii sunt responsabili pentru agresivitatea animalelor!!!sunt prinse si chinuite iar daca scapa cu viata devin agresive sau foarte fricoase..... este foarte trist ce se petrece si pe mine una, ca iubitoare de animale ma doare... pentru ca ma simt neputincioasa! nu pot sa ajut aceste biete suflete sa duca o viata decenta!! In fond cine le da dreptul sa ia viata unei vietati??? cine le da dreptul sa decida pentru viata lor? ori chiar nu mai stie nimeni de divinitate?? Ce ar fi daca am decide pentru viata oamenilor?? daca printre noi sunt violatori si criminali si nu stim concret care sunt asta inseamna sa prindem oamenii nevinovati si sa ii mutilam sau sa decidem pentru viata lor??? Dupa parerea mea oamenii din Romania nu stiu de frica! nu exista legi dure care sa pedepseasca aspru infractorii!!! si din aceasta cauza ne merge asa!!
Eu cred ca imi pierd timpul cu ei! nu au chef sa fie deranjati... m-am lovit de nepasarea lor cand am avut o imtamplare nefericita in viata mea, am suferit un accident rutier cu dauna totala a masinii, din pricina unui cal lasat pe drumul public ce leaga VOITEG de DETA, am evitat calul dar in schimb eu m-am rasturnat cu masina, iar domnii politisti ma sfatuiau sa nu pomenesc in declaratie de animal! Asta este Politia Romana!
Nu am vazut personal pentru ca daca eram de fata cred ca acum nu mai aveam libertatea de a ma exprima pe forum! dar este internetul impanzit cu astfel de filmulete si poze...! Si parca nu era suficient ieri au fost gasiti in fata primariei din Timisoara 5 caini omorati. Mie una imi suna a avertisment!!! ceva de genu ca mai urmeaza si alte orori!!! Despre toate astea trebuie sa afle si celelalte tari participante UE poate asa se iau masuri fata de bestiie pe doua picioare!!
Despre faptul ca anumiti indivizi din Romania chinuie animalele si le lasa sa agoniseasca ore in sir pe strada pana se sting din viata! Am vazut cazuri in care cainii erau arsi de vii, cazuri in care picioarele le-au fost taiate, sau cazuri in care erau legati de masini si omorati!! Nu este posibil asa ceva!! Traim intr-o adevarata jungla!!! Iar autoritatile Romane nu fac nimic sa opreasca aceasta isterie! singura lor solutie este eutanasierea! Va multumesc!!
Buna ziua!! as dori sa va intreb cui trebuie sa ma adresez cu privire la ce se intampla in ultimele zile in Romania?? As dori sa fac o reclamatie vis-a-vis de nepasarea autoritatilor din Romania!! Nu este posibil ca aceasta problema sa ia o asa amploare si nimeni sa nu faca nimic pentru ca cei implicati in acest masacru sa plateasca!! Cui trebuie sa ma adresez ca acesti indivizi care chinuie animalele si instiga la violenta sa fie pasibili de inchisoare? Va multumesc!