avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 486 soluții astăzi
Forum Activitate iulia_pop

Activitate iulia_pop

Răspuns la discuția Mijloc fix PFA venit real
Si prietenul respectiv plateste impozit pt venitul respectiv? Cum se procedeaza in cazul acesta? Multumesc mult
Răspuns la discuția Mijloc fix PFA venit real
Multumesc pt raspuns. Daca as fi cumparat de la el cu borderou de achizitie, se poate deduce valoarea integrala?
Răspuns la discuția Mijloc fix PFA venit real
Deci nu pot sa fac vanzare-cumparare pt ea intre mine si pfa? Problema e ca am cumparat-o pt pfa, insa actele mi-au iesit mai tarziu si atunci s-a facturat pe numele meu. Cum as putea proceda? As vrea sa deduc cheltuilelile cu achizitionarea ei
Răspuns la discuția Mijloc fix PFA venit real
Nu chetuielile cu utilizarea ei doresc sa le decntez, ci sa vand, daca se poate masinaria si sa o trec pe pfa si cheltuielile cu achizitionarea ei sa le deduc. Este posibil? Multumesc
Daca am o masinarie(am cumparat-o pe numele meu) pe care vreau sa o trec pe pfa-ul meu pe venit real, pentru a fi folosita in interesul pfa-ului si sa-mi deduc cheltuielile, cum pot proceda?
Mutumesc
Buna ziua,
as dori sa stiu ce schimbari legislative au intervenit in cazul PFA-urilor in 2015.
Multumesc
Răspuns la discuția Semnatura electronica
Intrebarea era daca contabilul intocmeste declaratiile, administratorul, chiar daca nu are studii economice, poate semna si depune declaratiile?
Multumesc
In cazul unei microintreprinderi, cine trebuie sa semneze declaratiile si sa aiba semnatura electronica? contabilul sau poate fi si administratorul?
Răspuns la discuția Cheltuieli constituire firma
iulia_pop a scris:

In cazul in care am gresit, crezand ca trebuie inregistrate in luna efectuarii respectivelor cheltuieli si a extrasului bancar si am depus decl. 100 in 25 octombrie, cum se poate rectifica?
Multumesc


Ma ajutati va rog cu un raspuns?

Răspuns la discuția Cheltuieli constituire firma
In cazul in care am gresit, crezand ca trebuie inregistrate in luna efectuarii respectivelor cheltuieli si a extrasului bancar si am depus decl. 100 in 25 octombrie, cum se poate rectifica?
Multumesc