avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Activitate balanemilbogdan

Activitate balanemilbogdan

Am si eu o intrebare: Daca sotia care este angajata cu contract de munca in romania la un cabinet Europarlamentar, primeste salariu printr-un tert, nu are in contract prins ajutorul pentru nou nascut, acela in cuantulmul unui salariu, eu pot beneficia de acest ajutor in calitate de sot? Multumesc!
Nu, a fost achizitionat nou din magazin acum 8 luni, fara fisuri fara nimic, ulterior au aparut fisurile dar nu in exterior, sunt in interior, nush cum au ecranu aceste telefoane, dar cei drept acolo nu aveam cum sa ajung sa le produc fara sa se fisureze si in exterior.
Am si eu o intrebare, nu m-am mai intalnit cu aceasta problema si va cer pareri si sfaturi.

Am un S3 de 8 luni luat cu abonament, garantie 24 luni, tinut in husa de slicon de vreo 6 luni folie pe ecran la fel de vreo 6 luni, cand l-am scos din buzunar am avut surpriza sa consider ca nu se mai aprinde ecranu, doar butoanele cu senzor de jos. m-am uitat mai atent si am observat fisuri la ecran pe partea dreapta, am dat jos folia sa vad ce naiba s-a intamplat, fisurile erau pe interior. am luat telefonul si m-am dus in craiova pentru garantie, a fost trimis la garantie, dupa 3 zile sunt sunat de la bucuresti de la service si mi s-a comunicat ca nu se poate repara pe garantie fiindca a suferit socuri (nu mai stiu de care mi-a zis tipul de la telefon). pana la urma cum se rezolva problema?? a mai avut cineva aceasta problema sau ma poate sfatui cineva ce sa fac ??