avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Activitate mihaimihai86

Activitate mihaimihai86

Ok ..Va multumesc tuturor de sfaturi..bune rele nu conteaza.. am mai invatat cate ceva.... si stiu cum sa procedez si ce sa fac... O seara cat mai buna
Eu nu ma scuz ! Am recunoscut si imi asum tot ce am facut...asta este... daca vi s-ar intampla aceeasi problema ca si a mea.. va spun eu sincer ca nu a-ti mai vorbi si nu a-ti mai gandi asa... doar sa va pune-ti in locul meu.. cat si despre acele poze.. le-am dat la suparare nervi intr-o seara apoi mi-am vazut linistit de viata mea...atata tot... si dupa luni de zile sunt chemat pt o plangere..
nu caut scuze, si in al doilea rand daca ai fi fost in locul meu ai fi gandit altfel... nu ai cum sa spui despre mine ca am facut o chestie jegoasa... dar ea de ce s-a jucat asa stiind ca eu am ganduri curate ? de ce a facut pozele... . esti prea glumet inseamna... am recunoscut ca am dat pozele unor prieteni si gata si la politie si celor care m-au invinuit.. nu am mintit cu nimic ! eu aici am scris ce se poate intampla (cel mai rau lucru) ,daca afecteaza cazieru si cam atat ..pana unde se poate merge ;)
A-ti inteles gresit... eu nu vroiam sa mai stau cu ea apoi nu ma lasa in pace se taia la vene si etc... nu am profitat de nimeni pozele sunt facute cu acordul ei...mi-a facut si ea mie si eu ei... intentionam sa ne mutam cu chirie amandoi sa ne angajam dar ea vroia bani mai multi si eu nu m-am mutat cu chirie ca nu am vrut pentru ce...eu am avut intentii bune.. nu am incercat sa profit ba chiar ea a deschis subiectul... am spus la nervi.. nu a fost nici un plan in actiune,ea era disperata si sa faca orice de bani aici nu e vorba de influenta s-au sa o corup eu,eu nu am facut acest pas,ea este tapul ispasitor dupa ce ca e cum e .. tot ea depune plangere pentru ce? pentru defaimare? hai sa fim seriosi ,eu am fost cel care nu a vrut ,dar eu nu am zis asta de rusinea ei si plus altele... ea mai pe inteles a fost o tuta... dupa ce ca mi-am vazut de viata mea tot incearca sa gaseasca ceva sa imi faca rau , plus ca a depus plangere doar pt poze aruncate prin sat si poze postate pe facebook... e difenreta intre a posta poze si a trimite unor prieteni apropiati asa cred eu din punctul meu de vedere... si cu aruncatul pozelor prin sat chiar nu stiu... poate fi o cacealma din partea ei s-au adevarat cine stie,ea e genu de persoaca care ii plac banii si ar face orice si mama ei la fel... poate vrea sa traga ceva dupa mine despagubiri sau sa ajung la o intelegere sa le dau bani... dar pentru ce? Sa ne mutam in chirie nu s-a ajuns,sa facem videochat nu s-a ajuns,poze postate pe alte conturi cum spune ea .. nu exista asa ceva ,nu sunt dovezi doare vorbe ..minciuni.. si mai e poza care e la dosar presupusa ca a gasit=o in comuna... si alta chestie cand eram suparat am zis unui prieten din partea ei acum 3 luni de zile ca am sa o fac de ras.. si ea depune plangere dupa 2 luni de la acea convorbire care o am si eu pe messenger ? dupa ce mi-am vazut de treburile mele tot .. spuneti-mi dvs
Mersi frumos de sfat... (tuturor) dormeam.... intr-o dimineata pe la ora 9:46 suna telefonul cu nr ascuns... nu stiam sa raspund sa nu raspund .. ca de obicei nu raspund la nr ascuns... in fine... am raspuns a spus...Domnu ...numele meu.... s-a legitimat si el cum ar veni in telefon a spus cine e de la sectia de politie nr 3....avem o plangere pe numele dvs.... veniti la sectie in 1 ,2 ore.. m-am dus... si cand m-a bagat acolo mi-a spus :stiti pentru ce sunteti chemat? la care raspund: da... imi cam dau seama ...e vorba de fosta prietena... dar a trecut prea mult timp... 4 5 luni de cand ne-am despartit si 2 luni de cand nu am mai vorbit deloc cu ea si nu am luat legatura... de ce tocmai acum ? la care nu mi-a raspuns.... mi-a prezentat in dosar 4 poze... in anumite ipostaze cu mine si cu ea.... niste convorbiri de pe messenger cand spuneam ca o sa trimit pe cineva sa o faca de rusine... la nervi... si am recunoscut ca acele convorbiri pot sa i le dau si eu... nu am mintit cu nimic... in fine.... m-a pus sa explic de cand ne-am cunoscut pana cand s-a terminat relatia.. tot ce am facut tot tot.. cand,unde,cine etc tot ! si cam asta a fost tot .... e prima oara cand am probleme cu legea... eu nici macar o amenda de autobuz nu am si n-am avut niciodata...si m-a lasat fara cuvinte .... daca ea era o fata la locu ei si cu ganduri serioase nu facea anumite poze si etc.. daca stia ce vrea de la viata... dar sunt eu prea prost pentru ca am suflet bun si ca am vrut sa intemeiez o familie cu ea... dar ea era cu gandu la bani si sa ii fie ei bine...la cati bani am cheltuit cu ea .... si fiecare om in viata are momente mai proaste... indiferent de cauza.....bani ,dragoste... etc tot... si cand incepea sa scartatie buzunaru .. a fugit la altu imediat si mai mare cu 8 ani de zile..... spuneti-mi dvs.... cand esti bun esti luat de prost .. asa e intodeauna....
Ok... Va multumesc frumos tuturor ! O zi cat mai buna !
Nu am santajat-o ,nu am amenintat-o a-ti inteles gresit.... pozele asa au fost facute cu acest scop dar mi-a fost rusine de rusinea ei sa declar si sa spun la politie plus ca ea are 4 poze eu pe toate 19 cum cer cei de la videochat cu buletin cu fatza..unele mai sexy promitatoare....si nici ea nu a declarat....si nu a spus in declaratie....in plangere...ea s-a dus la politie pe baza ca eu i-as fi aruncat pozele pe acolo si ca le-am postat pe internet dar nu e nimic adevarat... si cu postatu e alta treaba... eu am trimis unor prieteni pozele in privat... e diferenta de a trimite fata de a posta sa vada toata lumea.... doar cativa prieteni de ai mei apropiati le-au vazut nicidecum sa le postez sa le vada sute s-au mii de prieteni... si in al doilea rand in poze zambeste etc... nu a fost fortata si doar eu am fost in camera cu ea atunci cand am facut pozele...e cuvantul meu impotriva cuvantului ei.. plus ca atunci cand eram suparat am zis ca am sa o fac de ras necerandui niimik fara nici un santaj nu nimic doar o simpla convorbire banala cu un al baiat de pe la ea de acolo din sat....atata tot
Va multumesc din suflet tuturor care mi-ati raspuns la problema mea... celor care m-ati invinovatit si celor care mi-ati luat apararea... as mai vrea sa mai adaug un argument la problema mea de mai sus.. : Fata este de la tara... are probleme serioase in familie..de la varsta de 15 ani si ceva aproape 16 ani si-a pierdut virginitatea... cu un baiat mai mare decat ea cu 8 ani.. deci acel baiat avea varsta de 24 de ani...ia promis ca o ia de nevasta... stiti cum e la tara... e.. toate bine si frumoase... el s-a folosit de ea timp de 1 an si ceva... dupa care au aparut certurile....balamuc si toate cele dar numai ca nu s-a ajuns in lege... nu i-a facut plangere nimic...si ca sa va mai spun alt motiv.. ea in dosar a prezentat doar 4 poze... eu pot face rost de toate cele 19 care au fost facute la timpul dat..... in declaratie a spus multe minciuni.. precum ca a fost obligata.. dar in toate pozele se vede cum zambeste si e bine dispusa si etc.... motivul pozelor facute a fost sa faca videochat legal de buna voie pentru ca era si este foarte amarata si neajutorata... vroia sa plece de la tara si sa vina la oras ... era foarte disperata si nu stia ce sa faca... pana cand eu am zis sa fac o pauza de 1 saptamana cu ea ... 1 saptamana nu am mai vorbit ... apoi cand sa o sun sa reiau relatia.. ea vorbea cu un baiat de 27 de ani care lucreaza pe tir.......si ea are 19 ani.. Ce intelegeti de aici ? nu ii plac banii ? nu dupa bani alearga si vrea sa ii aibe ? Parintii ei si cei din familie nu stiu acest motiv... disperarea din sufletul ei si lacomia de a avea bani multi fara munca cinstita... vroia sa plece cat mai repede de acasa unde avea certuri mereu.. tatal ei fiind un om care bea foarte mult si face scandal... venind politia luna de luna la ei din cauza scandalurilor.... Spuneti-mi dvs...
eu nu am avut nici o problema cu politia pana la plangerea asta.... dosaru asta penal... nici macar amenda de autobuz... nimic nimic
Cand ma certasem cu ea si am avut suparari si am avut nervi.... ii spusesem ca o s-o fac de ras... etc dar am vorbit cu unchiul ei si am cazut de acord sa isi vada fiecare de viata lui .. si ce a fost a fost... si ea a venit la politie cu probe... ce am vorbit eu cu ea in trecut plus 4 poze pe o Coala A4 ca si cum ar fi fost aruncate la ea in comuna ... si sa depuna plangere dupa aproape 2 luni de zile ..eu nestiind cine a aruncat pozele s-au daca s-a facut vre-o magarie ceva... multi au incercat sa ne desparta pe parcusul a 1 an si 10 luni si din partea ei si din partea mea... ea considerand ca eu am aruncat pozele si ca am facut-o de ras.. de aceea a depus plangere