avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Activitate roxanagabriela12

Activitate roxanagabriela12

Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
Va multumesc din suflet pt timpul acordat si pt lamurire o zi buna va doresc multumesc
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
Am inteles ca in ultimele 12 luni dinainte sa se nasca copilul mama sa nu aibe niciun venit pt ca tatal sa beneficieze de stimulentul de insertie.Si eu in luna in care am ramas insarcinata adica in august atunci am incetat activitatea fara sa stiu ca eu sunt insarcinata.Ce ne sfatuiti sa facem.Multumesc
Răspuns la discuția Indemnizatie crestere copil
Am inteles cred ca e mult mai ok stimulentul de insertie si sa lucreze in continuare.Unde ne putem interesa de actele necesare daca stii la primaria sectorului caruia apartinem??Multumesc frumos
Buna ziua!Imi cer scuze pt deranj...am si eu o nelamurire si poate ma puteti ajuta dvs.Eu sunt insarcinata in 5 luni aproape si nu lucrez dinainte sa aflu ca sunt insarcinata.Sotul meu lucreaza cu carte de munca in mai face 12 luni pe cartea de munca si eu in aprilie la sfarsit nasc.M-ar interesa sa aflu daca sotul meu poate beneficia de indemnizatie de crestere copil fara ca el sa intrerupa activitatea la locul de munca,avand in vedere ca eu nu beneficiez de prenatal.Daca se poate sa imi spuneti si unde trebuie sa mergem pt a ne interesa de actele necesare dosarului.Va multumesc frumos si va doresc o zi buna!