avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 782 soluții astăzi
Forum Activitate NELYYY

Activitate NELYYY

Răspuns la discuția Incuviinþare executare silitã
Ma scuzati dar eu tot sunt nelamurita cum se poate executa imobilul daca nu sa facut partaj de catre creditor daca eu nu am fost parte din contract si imobilul bun comun.
Multumesc
Răspuns la discuția Incuviinþare executare silitã
Nu sunt parte din dosar...nici macar nu sa cerut partajul. Am vb azi cu creditorul si spune ca acord de plata nu pot face cu el doar cu executorul. Ce ma sfatuiti?????
E valabil daca nu e cu creditorul???
Ma gandeam sa trimit un fax cu copie contact casa la executor sa vada ca bunul imobiliar nu este doar pe numele sotului care a facut creditul de nevoi personale. Ma ajuta asta sa nu se poata face executarea??? Multumesc mult si scuze ca insist!



Răspuns la discuția Incuviinþare executare silitã
Multumesc ptr intelegere si rabdare. Cu siguranta raspunsurile si sfaturile dvs imi sunt de mare folos. o seara buna. E din alt oras executorul cu sediul in Braila..daca merg la el eu nu sotul poate sa-mi puna la dispozitie dosarul?
Răspuns la discuția Incuviinþare executare silitã
offfff......multumesc din suflet! Chiar sunt depasita de situatie....am sa vb maine cu creditorul cel mai bine ,sper sa pot rezolva pe cale amiabila un plan de rate. dar cu cererea partajului ei trebuie sa faca o noua cerere in instanta? Voi fi instiintata?
Răspuns la discuția Incuviinþare executare silitã
Sau mai bine zis ar fi sanse?
Răspuns la discuția Incuviinþare executare silitã
Pota sa sa fac maine o cerere de intrerupere a executari silite specificand ca nu am fost parte din contract si am si un copil de 13 ani in intretinere. ma ajuta cu ceva?
Răspuns la discuția Incuviinþare executare silitã
Am sa sun maine sa vorbesc cu creditorul , dar nu cred ca mai vor o intelegere atat timp cat au deaja o hotarare judecatoreasca de executare silita. Incerc....Multumesc din suflet!
Răspuns la discuția Incuviinþare executare silitã
Din 2010 nu a mai platit. Am cautat pe portalul judecatoriei galati dupa nume si se confirma ... judecatoria Galati Încuviinţează executarea silită asupra imobilului.
Răspuns la discuția Incuviinþare executare silitã
Da e o intrebare buna ce a facut cu bani? Nu am un raspuns nici astazi...nu am stiut de credti. Nu stiu cum sa procedez...va cer ajutor sa ma intreptati spre a rezolva aceasta problema. MULTUMESC MULT!
Răspuns la discuția Incuviinþare executare silitã
Astazi ...va dau exact textul

Solutia pe scurt: Admite cererea. Încuviinţează executarea silită imobiliară asupra imobilului situat în Galaţi xxxx în baza titlului executoriu reprezentat de contract de credit 03.07.2008, la cererea creditorului SECAPITAL SARL împotriva debitorului xxxx până la concurenţa sumei de 16126,53 lei ? debit şi accesorii, cu cheltuieli de executare. Autorizează creditorul să treacă la executarea silită a obligaţiei cuprinse în titlul executoriu. Fără cale de atac.
Document: Încheiere - de executare silită 26.11.2013
Judecatoria Galati