avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Activitate gina1978

Activitate gina1978

Răspuns la discuția Buletin romanesc
Ei mi-au zis contrariul canu pot face nimic la starea civila fara CI.Transcrierea unde se face?
Răspuns la discuția Buletin romanesc
Nu am nevoie neaparat,m-am gandit ca dc.tot merg acasa sa-l fac.Am aflat acum ca eu de fapt trebuie sa fac si celalalte docum.Oricum eu prepar toate docum.de aici sa nu am surprize acasa.Sper sa reusesc sa rezolv macar unu din ele,stiind ca am putin timp la dispozitie.va multumesc pt sfaturi
Răspuns la discuția Buletin romanesc
Astazi am sunat la buletine in tara,am explicat toata situatia mea.Mi s.a spus sa fac buletinul prima oara ,dupa care merg in comuna sa depun actele pt. certificat de casatorie ,etcMi s-a spus ca pt. statul roman eu suna necasatorita...
Răspuns la discuția Buletin romanesc
Eu vreau sa fac buletinul de sarbatori,Pot?Ce documente imi trebuie?Cand ma intorc voi face restul la ambasada aici.Stiti cat dureaza un buletin facut "LA urgenta"?
Răspuns la discuția Buletin romanesc
In plus eu nu am schimbat numele a ramas acelasi.Apostilat ,unde?
Răspuns la discuția Buletin romanesc
Eu,am pasaport care nu e expirat si fata e italianca cu pasaportul ei personal
buna,eu sunt casatorita in italia cu un italian si am o fetita.Am buletinul expirat,vreau sa merg de sarbatori sa il reinnoiesc.Am certificat de casatorie italian,nu am fost la starea civila in Romania si nu am declarat nicaieri ca sunt casatorita si ca am o fetita.Ce documente trebuie sa fac pt.prima oara,de unde trebuie sa incep?ce acte imi trebuie din italia?Va multumesc anticipat.


[ in romaneste e "expirat"]