avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Activitate oltiemoke

Activitate oltiemoke

va multumesc pentru raspuns si va doresc o zi buna
ma numesc emoke am 40 de ani si am cancer mamar si altele din 2008 as avea o intrebare am cotizat la pensia privata mai multi ani acuma sint pensionarande boala gradul1 revizuibil si handicap tot gradul1 as vrea sa recuperez banii de la pensia privata suma fiind frumusica si as putea folosii la tratamente pina mai traiesc ce se poate face,mam interesat si mi sa spus ca pot recupera banii numai daca o sa am de la expertiza o hirtie care arata ca cancerul meu este irevizuibil si definitiv ma intreb cu cancerul asta o sa mai fiu sanatoasa ceea ce nu cred si banii recuperati as putea folosi acum va multumesc si va doresc sanatate
buna ziua as avea o intrebare in 25.11.2011 am cumparat o lada frigorifica in rate si inca ceva valoarea ratei fiind 2200 ron am platit pina acum 1250 in doi ani rata era 50 lei pe luna si acuma sint informat ca inca mai am de platit 2500 lei,comisioane,dobinda si nu stiu mai ce asta insemnind ca in loc de 2200 lel platesc 3750 imi puteti explica cum se poate asa ceva si ce pot sa fac am vorbit cu banca respectiva si mi.au zis ca asta e situatia si pe viitor sa platesc mai mult
Răspuns la discuția Taxa poluare
va multumesc frumos si sanatate tuturor
Discuție Taxa poluare
buna ziua sint persoana cu invaliditate si handicap gradul1va intreb daca vreau sa inscriu omasina adusa din strainatate pe numele meu si nu am carnet de conducere beneficiez de scutirea taxei de poluare mentionez ca masina va fi condusa de sotul meu va multumesc si va doresc o zi buna
Răspuns la discuția Taxa poluare
va fi condusa de sot va multumesc
Discuție Taxa poluare
buna ziua sint pensionara de invaliditate gr1 si handicap daca vreau sa inscriu o masina adusa din strainetate pe numele meu ce taxe trebuie sa platesc va multumesc
buna ziua sunt pensionara de invaliditate si handicap gradul 1 pot sa fiu scutit de impozitul masinii mentionez ca masina e pe numele sotului va multumesc cu stima si respect
buna ziua am o intrebare am iesit la pensia de invaliditate gradul2 in decembrie 2013,cu cancer de toate tipurile,mamar,osos,la creier pot sa cer schimbarea gradului de invaliditate. va multumesc anticipat si sanatate tuturor
Răspuns la discuția Pensie de boala
buna ziua am iesit la pensie de invaliditate pe 21.12.2013.cu gradul2,am cancer cea ce nu inteleg ca primesc un ajutor de handicap gradul1 si pensia de invaliditate gradul2 cu aceasi boala puteti sa.mi explicati va multumesc anticipat si va doresc sanatate tuturor