avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Activitate adita100a

Activitate adita100a

Dacă am salariu brut 5300 lei si 3 persoane in intretinere soția și 2 copii mai am vreo deducere de la 1 ianuarie 2023
Daca am făcut o promisiune de vanzare a unei case vechi. Sa achitat integral suma .sa facut cu procura din partea vânzătorului ptr întocmirea carte funciară. Ptr acte etc plus si de a semna cumpărătorul ptr vânzător.intrebarea este urmatoarea:pot cere la primarie autorizatie de demolare .sa o demolez si apoi sa fac carte funciară doar ptr loc?si daca mi se face cartea funciară cu locul gol mai imi face notarul actul final de vanzare cumpărare
daca am facut act vanzare cumparae ptr un imobil trebuie sa merg sa il inscriu pe numele meu la primarie la impozite.intrebare:trebuie sa merg impreuna cu fostul propritar?si daca .....de ce?
am intrat si am citit dar mama mea are pensia 1490....si scrie aici venituri mai mici de 740/mie imi trebuie niste motive puternice sa scriu in contestatie,daca ma puteti ajuta
investitii 12 lei
imi trebuie o motivatie argumentata,sa se poate face ceva,si nu stiu ce dociumentatie sa depun in afara ca are pensie si plateste cass
daca ma puteti ajuta cu un model de contestatie impotriva deciziei anaf ptr plata cass
poate spune ca este prea devreme sau trebuie sa imi dea un raspuns?
si daca vreau sa fac cu 2 luni inainte e posibil ?
asta am zis-o in caz ca nu vrea sa imi dea concediu sa am timp sa umblu ptr acest drept la alte institutii
cu cate zile inainte se face o cere de concediu comform planificarii de la inceput de an ..?