avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate evrika1

Activitate evrika1

andrej a scris:


Cat despre pretul RCA este revoltator. Acum 6 luni am platit 180 lei pentru un RCA la Matiz pe 6 luni iar acum trebuie sa platesc 350 lei pentru 6 luni. Nu am avut accidente in viata mea. Parca era vorba ca pretul asigurarii trebuie sa scada daca nu ai accidente ! Ce naiba se intampla? Cand am vazut 350 lei am zis ca atat este pentru 12 luni...cand colo era doar pe 6 luni.


Ma infunda rasul cand vad ce probleme ai.Eu in 2011, avand 18 ani, am platit in jur de 300 de lei+/- .In martie 2013 am platit 650 lei , iar cand sa imi fac din nou in noiembrie a trebuit sa platesc 1000 de lei. O mie de lei pentru ca am bonus malus mare ca altfel era 1200 de lei.TOATE PENTRU 6 LUNI.Asa sunt rasplatit pentru ca nu am avut parte de nici cea mai mica tamponare.La ce dracie mai imi foloseste mie bonus malus asta daca ma baga in aceeasi oala cu toti handicapatii.Cand am peste 10 milioane asigurarea pe 6 luni, ce imi este inca 1 milion in plus?
Astia merg dupa regula conform careia daca ai gresit apai trebe sa platesti.Nu ai gresit? Nu conteaza, platesti!!!!