avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Activitate riseup2

Activitate riseup2

Ia ghici ? Dupa IP :))) + eram client vechi :))) asta e doar asa o gaselnita sa procure alte date de la mine :)))
Aici e link-ul cu stirea: [ link extern ]

Nu, nu se poate sparge o astfel de parola. La parola folosita le-ar lua, cu cel mai puternic calculator care se poate gasi la vanzare in jur de 100 de milioane de miliarde de ani :D :D :D
Tot harddisk-ul este encryptat de mai multe ori. Sa va dau un exemplu ... un banker, acuzat de mari fraude avea codat hard-ul cu exact soft-ul pe care il folosesc si eu. Autoritatile din tara lui au incercat timp de 6 luni sa-i sparga parola. Nu au reusit. Asa ca au trimis hard-ul in USA la FBI. FBI-ul a incercat timp de 12 luni in continu cu un program de ghicit parole... nu au reusit. De ce de ghicit parole, si nu de luat parole in serie? ...Pentru ca ar fi prea multe combinatii ... Au trimis inapoi hard-ul in tara de bastina. Si au mai fost unii traficanti de droguri foarte cautati, dar foarte cautati... FBI-ul cu NSA de 15 luni tot incerca...


deci ... laptopul ala... nu va fi deschis nici daca se da procurorul peste cap, mie doar sa nu mi se puna in carca faptul asta, sa fiu eu cel considerat vinovat si suspect pe asa probe.Stiti ? procurorii scriu ca esti vinovat si daca nu te prezinti la audieri, fugi din tara,etc...

Pana acuma a facut asa: A emis procurorul ordnanta sa-i dau parola!!! mi-a zis ca nerespectarea unei ordonante a procurorului e caz penal !!! am zis ca am uitat, si imi trimite exact acelasi lucru seful lui !!!! -> procuror sef directie teritoarila,


NU AM BANI DE AVOCAT!!!! deci va trebui sa ma descurc din micile sfaturi de pe aici !