avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters313377

Activitate ContSters313377

am doar facturile si chitantele.nu am avut contract
firma mea este activa ,dar firma cu piesele din 2014 cumparate numai este,politia spune sa le spun de la cine am cumparat ,persoana de contact etc ....si eu nu mai am nimic...
buna ziua
va rog sa ma ajutati cu o pb mare .Am cumparat piese auto de la o societate cu factura si chitanta iar acum m a chemat la politia criminalistica economica precum ca firma numai exsista.
eu mi am inregistrat facturile si la momentul respectiv firma cu piese auto era activa ,acum numai este.
ce e de facut?
Discuție Abuz sau legal?
buna ziua,
ma numesc Dumitru Doru si am in Ialomita ,JIlavele , curtea unde am facut un contract decomodat cu o firma din Bucuresti pt a parca utilajele acolo ,fara sa percep vreo taxa.
Eu am datorii rutiere la primarie din 2005,2006 , amenzi pe care le am platit , le am dat si copia chitantelor la vremea aceea si acum mi l;e au scos iarasi din arhiva precum ca nu sunt platite.
Firma care are contract cu mine , are nevoie de un certificat fiscal precum ca nu are datorii la primaria jilavele si functionarul de acolo Anghel Ninel , nu vrea sa elibereze acest certificat pe motiv ca eu persoana fizica am datorii la primarie.
este abuz sau legal ce face acest domn functionar?

multumesc
revin la problema pe care inca o am . Am fost la CEC si sub presiune angajata respectiva mi a aratat despre ce e vorba,nu a facut nici un credit ea sau altcineva doar a fost un pic fara obraz ca a incercat sa vanda la un om care era bolnav si nu stia ce cumpara,mai exact l a pus pe tata sa semneze sau cel putin asa pare , ca este de acord sa i faca o descoperire de card sau un card cu 600 lei datorita faptului ca el a fost titularul si bun platnic creditultui pe care la rambursat.
problema este ca tata nu a luat sau a folosit acest cont si cei 600 lei sau cheltuit lunar pe administrare cont.CE ESTE DE FACUT in acest caz?
Concluzia
: angajata CEC nu si a insusit banii doar i a vandut acest card ca sa isi mareasca si ea procentul la salariu.....