avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 253 soluții astăzi
Forum Activitate MariusDecebal

Activitate MariusDecebal

In scurt timp o sa pararesc tara si sunt tutorele unui minor. Am fost la notar am facut procura dar eu am cazier pentru posesie droguri. Din ce am citit nu am voie sa ii fiu tutore daca am cazier pt trafic de droguri. Sunt incadrat in legea 143/2000 art 4 alin 1. Legea 143/2000 e pt combaterea si prevenirea consumului si traficului ilicit de droguri si art 4 alin 1 e pentru posesie in scop personal . Credeti ca o sa fie probleme la frontiera ?
In scurt timp o sa pararesc tara si sunt tutorele unui minor. Am fost la notar am facut procura dar eu am cazier pentru posesie droguri. Din ce am citit nu am voie sa ii fiu tutore daca am cazier pt trafic de droguri. Sunt incadrat in legea 143/2000 art 4 alin 1. Legea 143/2000 e pt combaterea si prevenirea consumului si traficului ilicit de droguri si art 4 alin 1 e pentru posesie in scop personal . Credeti ca o sa fie probleme la frontiera ?
Răspuns la discuția Pot primi viza USA? (dosar penal)
Pai deja am fost condamnat la amenda penala si fapta pentru care am fost condamnat la ei nu este considerata infractiune.
Am dosar penal si sunt curios daca am sanse sa primesc viza de turist in america.
Eu deja avand cazarea asigurata mai putin biletul de avion. Daca puteti sa ma lamuriti as fi recunoscator.
Am primit o amenda penala si nu imi permit momentan sa platesc amenda si nici sa ma angajez undeva deoarce nu imi permit programul de la facultate.
Intrebarea mea e daca pot sa fac o cere sa pot sa platesc amenda in rate pe o perioada mai lunga.
Răspuns la discuția Posesie Cannabis
E o mare minciuna ce au zis acei jandarmi.Acelasi lucru am patit si eu si o sa trebuiasca sa mergi la centru DIICOT din orasul tau pentru a te vedea cu procurorul si ulterior vei ajunge in instanta.
Cel mai probabil o sa primesti amenda penala.
Discuție a.pronuntare
Solutia pe scurt a ultimei sedinte a fost a.pronuntare la data specifia.
Intrebarea mea e daca trebuie sa fiu prezent la data urmatoarei sedinte?Nu cred ca pot sa ajung si as vrea sa stiu daca afecteaza cu ceva hotarea luata de judecator daca sunt absent?
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: a.pronuntarea la ..............
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării
Răspuns la discuția Amanare data proces penal
Si este posibila sa mute data procesului pentru motivul meu sau sunt sanse foarte mici?
Este posibil sa depun o cerere la judecator in care sa mentionez ca nu ma pot prezenta intr-o anumita perioada?
Am platit deja o vacanta si nu am reusit sa imi recuperez banii inapoi.Inca nu am primit termenul la care sa ma prezint dar e posibil sa pice in intervarul in care sunt plecat din tara.
Răspuns la discuția Camera preliminara
Si daca stiti cam in cat timp voi afla data si cum imi pot lua un avocat din oficiu?