avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Activitate marilenarotaru1968

Activitate marilenarotaru1968

Va rog sa-mi spuneti daca ma pot retrag din asociatia se locatari deoarece nu doresc sa se intervina asupra amenajarilor facute de mine prin forte proprii. Mentionez ca locuiesc la bloc, intr-un ap de 2 cam la et 4 din 4, si in urma cu 4 ani am izolat exterior cu celuloza de 5cm, am vopsit in culoarea blocului , am pus deasupra acoperis nu mai inalt de 1m, cu materoale de caliate. Investitia a fost exclusiv din venituri proprii vecinii mei neavand nicio participare. Anul trecut s-a pus problema infiintarii asociatiei de locatari pentru obtinerea unui proiect de anvelopare a blocului. Am fost de acord cu acest lucru, cu conditia sa nu se intervina asupra investitiei mele. Dupa ce au primit acceptul meu, sunt amenintata ca tot ce am facut eu va fi scos si vor fi facute amenajarile din proiect, ca urmare eu voi plati scoaterea celulozei si a acoperisului si aplicarea de celuloza noua, de 10cm extrudata si izolarea exterioara a plafonului cu straturi... Acest lucru ma deranjeaza foarte tare! Va rog sa ma indrumati ce este de facut!