avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 700 soluții astăzi
Forum Activitate cristian1702

Activitate cristian1702

Răspuns la discuția Dosar Penal pentru Alcoolemie
Am fost astazi la parchet, mi-au dat Renuntare , mi-au spus ca trebuie sa primesc acasa si apoi sa ma duc sa imi ridic permisul , doar 100 de lei am de platit fara amenda. Aveti idee cat dureaza pana primesc plicul mult asteptat acasa, deoarece au zis ca este la secretariat dar nu am inteles bine ce anume?..
Răspuns la discuția Dosar Penal pentru Alcoolemie
Domnule Avocat , am fost la politia rutiera ilfov , mi sa spus ca dosarul meu a plecat de la ei catre parchet din data de 25.09.2015. Eu nu inteleg de ce inca nu a ajuns sau ce se intampla
Răspuns la discuția Dosar Penal pentru Alcoolemie
Este aproape un an si nu l-au trimis la parchet cum e posibil asa ceva..
Răspuns la discuția Dosar Penal pentru Alcoolemie
Acum 4 luni Cand am fost la ilfov la cercetari mi-au spus ca il vor trimite cu NUP catre parchet
Buna ziua , Am o nelamurire in urma cu 10 luni ma prins baut 0.45 in aer si in sange 1 mi-au facut dosar , in urma cu o luna am fost la parchet stiind ca dosarul se afla acolo, am facut cerere sa aflu in ce stadiu se afla dosarul si astazi am primit acasa raspunsul precum ca dosarul meu se afla in lucru la I.P.J Ilfov Serviciul Rutier. De ce se afla acolo ? Va rog cineva daca ma poate ajuta.
Răspuns la discuția Dosar Penal Alcool
De catre Doamna care era de serviciu nici nu stiu daca era procuror sau altceva, a cautat pe calculator si mi-a dat un bon cand am plecat care scrie Intrare registrul de audienta..
Răspuns la discuția Dosar Penal Alcool
Da cand am ajuns acolo mi-au cerut seria de la dosar , nu am avut seria si au cautat dupa numele meu , cnp si dupa dovada.. Nu inteleg totusi sa nu fi ajuns dosarul nu are cum au trecut deja 2 luni decand mi-au confirmat cei de la cercetari ca dosarul a plecat la parchet. Eu ma gandesc totusi sa fi primit SUP si sa nu mai fie in datele lor dar nici asa nu cred.
Răspuns la discuția Dosar Penal Alcool
Am fost astazi la Parchetul de langa judecatoria buftea, am fost audiat, dar ce e rau ca nu imi gaseste dosarul, nu am stiut seria la dosar, am facut o cerere pentru domnul procuror sa imi comunice prin posta stadiul dosarului meu. Dar m-am tot intrebat de ce nu il gaseste dupa nume sau chiar dupa dovada primita, se poate sa imi fi dat SUP ? Imi poate explica va rog un avocat.. Multumesc frumos
Răspuns la discuția Dosar Penal Alcool
Va multumesc tuturor pentru raspunsurile acordate, o sa astept plicul inca o luna apoi daca nu apare o sa trec pe la ei.
Răspuns la discuția Dosar Penal Alcool
Sa trec pe la parchet sau sa astept acasa raspunsul , cam cat ar dura imi puteti spune va rog?