avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Activitate ta_eba

Activitate ta_eba

Discuție Munca voluntara
Buna ziua,
de 4 ani de zile sunt voluntara la o asociatie romana-germana, care ajuta familii nevoiasi si in fiecare an in decembrie impart cadouri de craciun. In decembrie de la 8dimineata pana noaptea tarziu sunt cu asociatia o saptamana intreaga. De nenumerate ori am cerut sa-mi faca un contract voluntariat, dar mi-a fost refuzat. E normal sa-mi refuza? E normal sa-mi cumpar eu din banii mei mancare si apa pentru mine, ca asociatia nu-mi ofera nimic cand sunt cu ei.
Ce demersuri legale pot sa fac, sa-mi faca un contract voluntariat asociatia? Mentionez ca unele deplasari sunt foarte periculoase, la care sunt cerute ajutor din partea jandarmilor si politistii local.
Va multumesc.
Buna ziua ,

exista vreo lege, in care specifica daca un membru al asociatiei este inactiv poate fi exclus din asociatie?, chiar daca a fost "presedintele"asociatiei?, mentionand faptil ca fostul "presedinte" a plecat de la asociatie si-a dat demisia, dar fondatorii vreau neaparat ca respectivul sa ramane in asociatie ca membru, dar noi alti membrii nu vrem.
Multumesc !