avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Activitate magirescuradu

Activitate magirescuradu

Răspuns la discuția Acord de mediere
va multumesc mult,ea nu are nimic acolo... am sa astept sa plece iar si atunci am sa incerc la tribunal sa vad ce pot obtine...
Răspuns la discuția Acord de mediere
mama baiatului lucreaza de 3 luni in italia si vrea sa-i dau semntura pt baiat sa il ia cu ea acolo,eu nu sunt de acord,poate sa o obtina in instanta fara acordul meu?
Răspuns la discuția Acord de mediere
daca nu reuseste sa obtina semnatura de la mine,pina la anul vrea sa il lase cu cumnatul ei.este legala aceasta incredintare?tatal nu are niciun drept pentru incredintare?Va multumesc!

Răspuns la discuția Acord de mediere
vizita copilului este la domiciliul meu.si copilul ma intrebat daca ii dau voie o saptamina sa mearga cu mama lui in italia.atita timp cit am custodie comuna cu ea,poate sa paraseasca tara cu copilul?




sunt divortat din2001de fosta sotie.din 2002 am convetuit cu ea fara acte legale.in 2004 sa nascut un baietel pe care l-am recunoscut.anul acesta in luna februarie a parasit domiciliu cu tot cu copil,stind acum in chirie.am facut un acord de mediere cu ea si avocata ei la mediator.in urma acestui acord a ramas in cresterea ei,am custodie comuna si program de vizita.este normal ca mama la programul de vizita sa trimita minorul cu o nepoata de-a ei?si ea ari vrea sa plece din tara cui poate sa lase minorul?eu nu am nici un drept la el dupa ce paraseste tara?vrea sa il lase cu un cumnat de al ei.pot sa o actionez in judecata pentru parasirea minorului?