avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate Marian120

Activitate Marian120

Da, a declarat sefu ca am consumat alcool dupa ce s-a urcat dansul la volan eu fiind in dreapta. Asta am declarat .
La 2:30 sa intamplat accidentul si la orele 13 si 14 mi s-au recoltat probele biologice. Am primit citatie sa restitui permisul intrucat aceasta perioada este considerata suspendare conform art.96 alin.2 lit.2 coroborat cu art.97 alin.3 .
Ce credeti ca mi se poate intampla ? E nevoie de avocat sa ma reprezinte? Va multumesc.
Sunt sofer profesionist si intr-o seara la o manevra de intoacere am atins cu semiremorca un gard din care rezultand caderea a trei placi de ciment, am ramas pana dimineata la locul faptei , vazand ca nu vine nimeni am sunat patronul sa vina sa ia masina, la ora 10:30 a sosit patronul continuand el traseul cu diagrama dansului , la orele 12:30 am fost solicitati prin telefon sa oprin autovehicolul pentru cele intamplate mai sus. Fiind suparat de cele intamplate dupa ce s-a urcat patronul la volan am consumat bauturi alcolice. Cand a sosit echipajul politiei a intrebat cine a fost la producerea accidentului, punanduma sa suflu in etilotest rezultand 0,90mlg ,dupa care am mers la probe biologice.
As dori sa stiu de ce mi s-a spus sa restitui permisul si ce masuri legale mi se vor aplica ? #-o
Va multumesc !!!