avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Activitate simodeni

Activitate simodeni

Răspuns la discuția restituire indemnizatie
aha, multumesc. aceste lucruri trebuiesc verificate la institutiile respective? Adica ITM si ANAF sau se poate si on-line?
Răspuns la discuția restituire indemnizatie
am si decizia prin care mi se suspenda CIM. Daca era activ, probabil aveam pb de la inceputul celor 2 ani, ori mie mi se cer banii pt ultimele 3 luni de crestere copil din cei 2 ani!
Răspuns la discuția restituire indemnizatie
astazi impreuna cu un jurist am facut o contestatie pe care o s-o depun maine. deasemeni am luat extrasul de cont pe perioada ccc si suma este aceeasi pe perioada celor 2 ani., nimic mai mult pe lunile pt care mi se cer banii inapoi. Dupa contestatie, daca nu am un raspuns favorabil, voi merge la tribunal
Răspuns la discuția restituire indemnizatie
multumesc pt raspunsuri. Oricum este o situatie neplacuta. Necesita timp si drumuri. Eu nu am realizat alte venituri si am decizie de incetare a cim pe 2 ani. Sper sa se rezolve. Inca o intrebare . Daca tocmai s-a votat legea amnistiei mai trebuie ceva facut din partea celor in cauza?
Răspuns la discuția restituire indemnizatie
scrie control bazat pe risc-17176/22.07/2014
Răspuns la discuția restituire indemnizatie
puteti fi mai explicit
Răspuns la discuția restituire indemnizatie
de unde? nu am lucrat nicaieri, nici reprezentant avon sau altceva cum am mai auzit
Răspuns la discuția restituire indemnizatie
specific ca am nascut in sept 2009. ccc din sept 2009-sept 2011
Răspuns la discuția restituire indemnizatie
scrie- recuperare suma platita necuvenit pe perioada iulie-sept. . motivul debitului il constituie -campanie control bazat pe risc
mi se cere restituirea indemnizatiei pe ultimele 3 luni, inainte de implinirea varstei de 2 ani a copilului, cand eram in ccc. nu am avut alte venituri. perioada pentru care mi se cer banii este din iului-septembrie 2011. este normal. ce trebuie sa fac