avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 269 soluții astăzi
Forum Activitate Aaronn

Activitate Aaronn

M-i sa spus ca in urmatoarea luna o sa primesc acasa prin posta suma pe care tre sa o platesc de la casa de asigirari.As vrea sa stiu daca are acoperire legala medicul de familie care ma luat in lista ei avand o declaratie semnata copia de buletin dar nu si istoricul medical pe care din ce am inteles trebuia sa il ceara de la medicul de familie din momenul respectiv, ceea ce nu sa intamplat..

Medicul de familie a spus ca o sa trebuiasca sa platesc pentru ca nu figram in lista ei in momentul in care mi-a dat biletul de trimitere .Si da figurez in lista la medicul la care am vrut sa ma transfer...Desi am facut o sesizare..
Buna ...Am vrut sa-mi schimb medicul de familie am completat un formular la acesta si m-i sa zis ca transferul va fi gata in momentul in care aduc adeverinta de student si fisa de la medicul de familie pe care l-am avut.Intre timp am fost nevoit sa ma operez la genuncgi si pentru a scoate adeverinta de asigurat am avut nevoie de adeverinta de la medicul de familie...din diferite motive m-am gandit ca nu vreau sami mai schib medicul de familie si nu am mai dus nici un document ,dupa care m-am dus la cel pe care l-am avut de la inceput si acesta m-ia dat adeverinta...Dupa operatie medicul de familie a primit o instiintare ca nu mai figurez la el si ca am alt medic de familie acela la care am vrut sa ma transfer...Din aceasta cauza adeverinta pe care mi-a dat-o dansul nu este valabila si in momentul peratiei am fost neasigurat ceea ce inseamna ca trebuie sa platesc spitalizarea si operatie adica 3000 lei.Parintii mei au facut o plangere fata de medicul de familie care m-a transferat abuziv adaugand ca nu am vrut sa ma transfer la el la casa de asigurari.As vrea sa stiu ce este de facut..daca medicul de familie care ma transferat a procesat corect si cine a gresit?