avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate Cristiancsl

Activitate Cristiancsl

Buna ziua !
In data de 25.05.2014 , ( de ziua mea ) , am fost oprit de catre un agent de circulatie pe cheiul Dambovitei , moment in care mi sa pus aparatul etilotest , drept urmare a iesit 0,80 in aerul expirat ! Am fost dus la IML , dupa aproximativ o ora iar din analizele de acolo am iesit cu o alcoolemie in prima faza de 1.20 si a doua faza 1.00 in sange !
Am fost la Udriste dupa 2 luni am dat o declaratie , iar astazi am fost tot la Udriste pentru audiere cu procurorul ! Mi am sustinut declaratia precum ca am baut 4 pahare de whisky si nu am mancat , ca recunosc fapta si ca regret , si i am propus Acordul de Vinovatie ! El mi a spus ca a refuzat 4 declaratii de acest gen , dar se va gandii in viitor daca va fi de acord timp in care avocatul va trebui sa o faca scris si sa o ataseze la dosar sau ceva de genul . Acum sunt optimist si sper ca va fi de acord ....
Tin sa precizez ca nu am mai comis niciodata o infractiune si nu am cazierul patat
Intrebarile mele la dumneavoastra sunt :
1. Daca va fi de acord , dupa cat timp imi pot redobandi permisul de conducere ?
2. Daca nu va fi de acord , ce se intampla sau cat voi sta fara permis ?
3. Ce demersuri trebuie sa fac sa urgentez dosarul ?