avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 456 soluții astăzi
Forum Activitate lazarescupaul

Activitate lazarescupaul

In plangerea initiala adresata instantei de judecata am solicitat in principal anulare proces verbal si accesoriu instanta sa dispuna si restituire suma achitata drept amenda.
Instanta a dispus anularea procesului verbal intcmit de agent si anularea tuturor sanctiunilor ce decurg din acesta , precum si exonerarea de la plata amenzii de ciculatie,
Ce trebuie sa fac pentru a-mi recupera bani platiti (contravaloare amenda) in termenul prevazut de lege.
Pot avea facilitati ,legale , daca sunt singurul intretinator al unei persoane in virsta de 71 de ani si cu diabet .
Nu sunt citat , doar invitat.
La ce ma obliga o invitatie la politie , fara stampila , fara numar de inregistrare ?
Am instiintat POLITIA RUTIERA , (UNDE AM DEPUS PERMISUL) , DESPRE HOTARIREA JUDECATOREASCA prin care se amina executarea pedepsei ,am depus personal un CERTIFICAT DE GREFA CARE ATESTA HOTARIREA Doresc sa stiu dupa cit timp de la aceste demersuri pot sa reintru in posesia permisului , mentionez ca aceste documente au fost depuse de doua saptamini.
Exista posibilitati de a urgenta rezolvarea ?
Daca am depus un certificat de grefa la politia rutiera ,cu referire la pronuntarea unei sentinte la curtea de apel , dupa cit timp mi se restituie permisul.
-Am obtinut la curte de apel o aminare a executarii pedepsei.
PRONUNTAREA SENTINTEI A AVUT LOC IN DATA DE 26.06.2017.
-RAMASA DEFINITIVA IN DATA DE 10.07.2017.
CERTIFICATUL DE GREFA TINE LOC DE PERMIS DE CONDUCERE ?
La curtea de apel am obtinut aminarea pedepsei , am permisul suspendat din 2014 , cum pot sa obtin permisul de conducere inainte de redactarea sentintei ,stiind ca urmeaza VACANTA MAGISTRATILOR .
-POATE AJUTA UN CERTIFICAT DE GREFA ?
Unde pot merge , pentru a cere un certificat de grefa , dupa pronuntarea unei hotariri la curtea de apel.
Cum si cind pot sa obtin o copie legalizata la o hotarire judecatoreasca pronuntata la curtea de apel ,Hotarâre pronuntata 26.06.2017
Este nevoie de original , trebuie o copie ,sau este deajuns sa descarc hotartirea de pe portalul justitiei.
Multumesc !