avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Activitate alexiabucuresti

Activitate alexiabucuresti

Răspuns la discuția Pamant, acte, frati

Răspuns la discuția Lovire minor
Va multumesc pentru raspuns. Daca baiatul lovit de mine nu are certificat medico legal, tot la fel se aplica legea?
Răspuns la discuția Pamant, acte, frati
daca traiesc amandoi parinti nu e nevoie de acordul sau prezenta lor. daca unul dintre parinti este decedat, atunci trebuie sa fie prezente amndoua fete. cam asa stiu eu..acum depinde de situatie
Discuție Lovire minor
buna seara, ieri baieatul meu de 12 ani a fost batut si lovit de alti doi baieti. baiatul meu cand a cazut sa lovit la mana rezultand cu o entorsa. eu ca tata am fost rau enervat si l am lovit cu o palma pe unul dintre baieti. am mai avut probleme cu acesti baieti molestand in repetate ori pe baiatul meu am vb cu parintii dar niciun rezultat am vorbit si cu ei cand au mai fost incidente rugandui sa.mi lase in pace copilul. eu am fost la doctor cu baiatul meu si am primit tratament si scutire medicala perioada 30 de zile. in urma acestor lucruri intamplate parintii acestor copii mau reclamat la politie pentru lovire. inca nu am fost chemat la politie pentru declaratie. as dori sa stiu ce mi se poate intampla. va multumesc