avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Activitate adrianadelia

Activitate adrianadelia

Răspuns la discuția Inselaciune sau hartuire
Va multumesc pentru raspunsuri. Sper sa se rezolve intr-un final.
Răspuns la discuția Inselaciune sau hartuire
Singurul lucru pe care ea il evidentiaza e ca el a profitat de bunatatea ei si ca va plati ! In caz de nu va face nimic in legatura cu plangerea penala pot sa fac eu pentru hartuire? M-a disperat pur si simplu ...
Răspuns la discuția Inselaciune sau hartuire
Aceasta individa a vorbit foarte urat la adresa lui spunand ca ea considera ca a ajutat un "bolnav psihic, vierme, handicapat, jegos etc" tot felul de insulte. El s-a enervat si au inceput sa schimbe tot felul de replici dure. Asta intamplandu-se aseara. Apoi in diminata asta ma trezesc ca am mesaj de la ea ca a inaintat plangere penala.
Răspuns la discuția Inselaciune sau hartuire
Din ceea ce am aflat despre ea, a avut sentimentee pentru ea primii 2 ani. Apoi nu stiu ce s-a intamplat intre ei. Tipa respectiva imi tot da mesaje de genul "iubirea nu e incriminata de lege. Stii ce e un complice in acest caz si cine e? Eu stiu" de azidimineata imi tot da mesaje de genul. El i-a adresat multe cuvinte la nervi, deoarece ea ma tot agreseaza cu mesaje si imi repeta ca el este un excroc. A atasat cateva "dovezi" la acea plangere, nu stiu in ce masura pot fi luate in considerare. Cert e ca ea ii tot cauta prezenta. El mi-a spus sa nu ma alarmez ca nu are ce sa ii faca, dar, imi fac griji pentru ca nu stiu ce e in capul ei. Mentionez potrivit spuselor ei pe facebook ca i-a promis ca il ajuta dupa despartire cu 500 lei lunar.
Buna seara. Iubitul meu a stat cu o femeie timp de cativa ani, aceasta l-a ajutat cu bani. Precizez ca el este detinut. relatia dintre ei s-a stricat acum 1 an cand am inceput relatia cu el, fara sa stiu de aceasta femeie. Am aflat curand de ea *ca ei mai tineau legatura, ea continua sa ii trimita bani uneori fara ca el sa ii solicite ajutorul. Am sunat-o intr-o zi, eu banuind ca mai este ceva intre ei. Acum ea i-a facut plangere penala pentru inselaciune impotriva lui spunand ca a stat cu ea doar pentru bani, imi tot trimite fel si fel de mesaje ea,cum ca va mai sta inchis etc. A inceput sa bata apropouri ca eu as fi complice eu nestiind ca el inca vorbea cu ea, in schimb vorbeau foarte rar o data la cateva zile. Din punct de vedere legal ne poate face ceva rau aceasta femeie ?
Buna ziua. O cunostinta *(detinut) aflat la Severin a facut o afacere judiciara la Braila, pe siteul judecatoriei din Braila apare inregistrata cererea cu contestatie la executare, acest lucru inseamna ca il va aduce aici ?
Discuție Bani prin banca
Am si eu o problema... de cateva zile vorbesc cu un barbat pe internet care tot insista sa imi trimita bani .. prin posta/ cont bancar ..etc ...orice modalitate... mi se pare cam suspicioasa generozitatea lui . .imi spune ca e doar un semn de apreciere ..el avand cateva antecedente penale sa zic asa... Din punct de vedere legal mi-ar putea cauza vreo problema ?