avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Activitate ali-ami

Activitate ali-ami

Răspuns la discuția Parcare
Cum trebuie sa procedez cu cei de la ADP sector 4 pt acest loc de parcare?Imi iau gandul de la parcare,depun dosar si cand imi vine randul peste 1-5 ani pt o alta parcare sau am sanse sa iau parcarea decedatului?
Răspuns la discuția Parcare
Locuiesc de 4 ani in acest bl,toti vecinii cu autoturisme au 1-2 parcari/ap....Cei care sunt interesati de acest loc sunt vecinii care au 1 loc si il vor pe al doilea....
Răspuns la discuția Parcare
Sunt fff dezamagita,am fost sa vb cu inspectorul de zona,rasp a fost ca nu se poate face nimic fara acordul fam decedatului,a fost scurt si la obiect,nu a vrut sa-mi explice cand fam nu mai are drept pt parcare daca nu plateste(1 ian sau 31 martie),nu a vrut sa-mi spuna daca sunt locuri lib(fiind confidential)......In aceasta situatie ce pot face?
Răspuns la discuția Parcare
ma lamureste si pe mn cineva?va rog,maine merg sa vb pt parcare si vreau sa stiu daca iau de bun tot ce imi spune inspectorul de zona...
Răspuns la discuția Parcare
Poate nu m-am exprimat corect....vrea sa vanda ap si noul proprietar sa preia parcarea lui(nu vrea sa vanda locul de parcare)....In acest moment al cui este locul de parcare?Al decedatului?Daca pers in cauza este decedata mai este valabil cu 31.03?Fiul cum poate sa preia locul?
Răspuns la discuția Parcare
Sa inteleg ca am dreptul sa cer acel loc de parcare si fara acea hartie a presedintelui.....Multumesc,maine merg sa vb si nu stiam cum sa pun problema,legal....
Discuție Parcare
Buna seara,va cer ajutorul deoarece nu stiu cum sa procedez....vecinul care detie parcare a decedat,sotia si fiul(are gr de handicap) au dat masina,de 2 sapt parcarea este goala,am bagat eu masina si nu a spus nimic,momentan....azi am sunat la info parcari sa intreb ce acte imi trebuie la dosar pt a lua contractual parcarii(maine au prog pt parcari),au spus CI,talon masina si adresa de la presedintele blocului precum ca sunt deacord pt parcare.....am mers la presedinte pt adresa,a spus ca nu imi da pana cand fiul nu este deacord,fiul nu vrea sa cedeze parcarea pt ca vrea sa vanda apartamentul cu tot cu parcare....in acest moment nu au succesiunea facuta....Cum pot sa intru in posesia parcarii daca presedintele nu vrea sa-mi emita adresa si fiul nu are drept(legal)?
Răspuns la discuția Stimulent de insertie
Multumesc!
Răspuns la discuția Stimulent de insertie
Multumesc,m-am mai linistit...Chiar daca nota de la examen este mica(m-am gandit ca poate fii o strategie acest examen) angajatorul nu imi poate cere demisia(avand negru pe alb examenul-nota)....
Răspuns la discuția Stimulent de insertie
Sa inteleg ca daca nota este mica la examen au dreptul sa-mi ceara sa demisionez....