avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 167 soluții astăzi
Forum Activitate aalex_x1

Activitate aalex_x1

Buna ziua , am o "problema" cu un asa zis angajator , suntem 12 baieti , si lucram de aproape o luna la un depozit , salariul este 1300 de lei si ore suplimentare. Persoana care trebuie sa ne angajeze ne tot amana cu contractul , noi din prima zi ii tot zicem , si el ne tine cu: -Rezolvam marti , facem de luni , rezolvam de la intai aprilie , si tot asa... La depozitul unde lucram noi suntem pontati si la intrare , si la plecare , dar am vazut ca a inceput sa faca figuri cu banii acum cand trebuie sa ii luam... Intrebarea mea este: in caz ca vrea sa ne dea teapa , cum pot sa rezolv ca un baiat destept? Cu amenintari , etc , rezolvi pana intr-un punct...
Discuție Act ident
Buna ziua , anul asta este al 3lea an in care nu reusesc sa imi fac buletinul , din cauza ca apartamentul la care am resedinta este cumparat in 2006 de la primarie , , cu legea 112 , si nu avem contract original.(Ni s-a spus ca contractul original a fost eliberat , dar noua ne-au dat doar 2 copii. Nu inteleg cum este posibil asa ceva. Ce putem face in cazul asta? #-o