avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 253 soluții astăzi
Forum Activitate rodi10

Activitate rodi10

OK, atunci depun in iulie? Acum nu pot datorita acelei erori.
Sau as putea sa depun punand luna 5 in declaratii? Desi perioada de raportare e trimestrul.
Buna ziua!
Am verificat si inca nu am codul de TVA suspendat, desi cererea de suspendare activitate am facut-o la ONRC pe 26 mai. Trebuie sa depun D070 pentru asta?
Multumesc pentru ajutor!
Multumesc pentru raspuns!
Am incercat sa depun azi documentele, insa nu este posibil, avand aceiasi eroare:
"Au fost identificate următoarele ERORI:
E: validari globale
eroare regula: R_DEC_FUTURE: Nu puteti depune o declaratie pentru aceasta perioada"

Sa inteleg ca pot depune declaratiile la inceput de iulie? Deja nu mai am cod de TVA valid, datorita suspendarii. Este posibil sa depun aceste declaratii in conditiile date?
Sunt PFA norma de venit platitoare de TVA (perioada de raportare este trimestrul). In aprilie am emis ultimele facturi in Romania si catre partenerii straini. In mai am depus cererea pentru suspendare activitate pentru concediu crestere copil. Cum pot depune/este necesar sa depun D300 si D394? Am incercat sa depun pentru perioada 6, insa documentele nu au fost validate, fiind o data viitoare. Cum procedez in aceasta situatie?