avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 228 soluții astăzi
Forum Activitate gheghe77

Activitate gheghe77

Buna ziua.Ma numesc Selegean Stelian si sunt casatorit din 2002.Din 2008 avem 2 fete gemene,de atunci relatia a inceput sa mearga rau.Datorile au crescut si problemele.Ea in februarie 2015 a gasit de munca in Spania si a plecat si dupa 2 saptamini dupa ce a plecat au devinit mai multe probleme,ea a trimis bani dar 2 luni si apoi nici un leu,si a facut pagina de facebook fals si a dat pe facebook de un fost iubit de acum 20 ani ce lucreaza si el in spania si luna iulie a plecat la el,si stau impreuna a si postat poze impreuna.pe facebook.Fetele au ramas cu mine,ea le suna dar cu nr.ascuns eu acuma vreau sa o trec la ambadon de familie si sa pot avea eu drepturi asupra fetelor.pot? si ce trebuie sa fac?
NU STIU NUMAI ORASUL IN BILBAO.
buna sunt casatorit de 15 ani.avem 2 fete gemene de 7 ani.anul acesta a in februarie a plecat in spania si a trimis bani si acuma zice ca nu mai trimite.La gasit pe fostul ei iubit si la sfarsitul luni vrea sa fie impreuna.da nu vrea inca div.pot sa cer pensie alimentara.
buna ziua .am o intrebare:sant casotori din 2001 si din 2008 avem doua fete gemene.si acum sotia a plecat in spania si vrea sa vina acasa sa divorteze dar vrea sa ea si fetele cu ea. le poate duce fara semnatura mea. si daca pleaca si le lasa acasa le pot lua eu? sau ea le poate lasa in grija la alti?
daca dupa divorti sotia castiga copii minori are dreptul sa scoata din tara fara acordul meu.si daca ea pleca din tara fara ei am dreptul sa ii castig eu?
Răspuns la discuția CINE CASTIGA COPIII ?
nu pot sa o trec la abandon?


buna ziua sant tata de 2 fete gemene frumoase de 7 anisori. in ultima vreme mama sa bea foarte mult si sa faca scandluri apoi am intrat in datori mari.in 8 februaria 2015 sotia la intalegere cu mine a plecat in spania.am avut o intalegere dar nu a respectat.si bani a trimis o singura data 250 eura si ea castiga 500 este intern.acolo mananca nu chirie.si acei bani nu a trimis pe numele meu ci pe alt nume ok.acuma ea cu bani strasi vrea sa dechida proces si sa ea cu ea in spania fetele.
buna ma numesc selegean stelian si sant casatorit din 2002 impreuna avem 2 fete gemene.acum de cat va timp nu ne merge bine.ea a plecat in spania la munca.a plecat anul acesta in 8 februarie si nu a trimis nici un ban .a plecat dar nici nu a lasat la asitenta sociala .pot sa cer pensie alimentara daca lucra ilegal?