avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 451 soluții astăzi
Forum Activitate mihaivagauna

Activitate mihaivagauna

Discuție Donatie
buna ziua, care este suma maxima pe care o pot dona in bani cash de la persoana fizica la persoana fizica?
Buna ziua, imi puteti spune care este plafonul maxim pentru o donatie acordata de o pers. Fizica la alta pers. Fizica ? Asta daca exista vreun plafon. Multumesc anticipat
Răspuns la discuția poprire pe contul de ii
buna ziua, masina o iau din banii mei , imi da socramiu banii (1500 euro) pentru masina activitatea pe societate fiind comert en-gros legume fructe. oricum sper sa pot plati datoria dupa vreo 2 luni . ideea este daca pot sa iau masina pe societate si daca pot sa imi desfasor activitatea fara sa fiu ingradit din cauza datoriilor mele personale. multumesc
buna ziua, va prezint situatia mea: am contul de la banca blocat de catre o agentie de recuperare debite. am de returnat 4000 euro. am si poprire pe salariu. in paralel cu firma la care lucrez mai am o "intreprindere individuala" pe numele meu, la care inca nu am cont la banca. as vrea sa stiu daca mi se poate pune poprire (sau daca mi se poate bloca) contul pe care am de gand sa il fac pe aceasta intreprindere individuala. totodata intentionez sa achizitionez o masina ieftina pe care sa o pun tot pe ii. mi se poate pune sechestru pe ea? sau situatia mea pe care o am pe persoana fizica nu are legatura cu ii-ul ? multumesc anticipat