avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 784 soluții astăzi
Forum Activitate 3fii

Activitate 3fii

Daca accidentul a avut loc in 2013 cat timp sta dosarul la politie?.
Răspuns la discuția expertiza auto
Cum am mai spus mai sus sotul meu circula cu dovada dar nu poate iesi din tara el fiind sofer pe camion . E foarte greu ca asta era merseria lui. Noi am platit expertiza imediat dupa ce am solicitat-o de fapt ne-a spus ca e mai bn asa ca se poate face mai repede dar de fapt dureaza de cateva luni bune.Este platita si totusi dureaza.Vroiam sa stiu daca se mai poate face ceva intre timp. Simt ca se bate pasul pe loc, avem si un avocat care a spus ca va face o cerere de urgentare dar ca trebuie sa asteptam ca nu mai poate face nimic pana nu ne vine acasa confirmarea cand se face expertiza.C e trebuie sa stim ce trebuie sa mai faca avocatul mai precis?Copilul este minor a fost neinsotit venind de la scoala .
Discuție expertiza auto
Buna ziua.Va rog frumos sa imi spuneti cat timp dureaza pana se face o expertiza auto.Sotul meu a avut un accident .Conducand masina personala in 2013 pe un drum de tara i-a iesit un copil in fata, sotul meu a tras de volan stanga evitand impactul frontal insa copilul a lovit masina lateral . Copilul a traversat prin loc nepermis nefiind pe trecere, in curba.Copilul nu a stat in spital mai mult de 2 saptamani.Sotului i s-a oprit permisul auto acum circuland cu dovada dar numai in tara.Atunci 2013 parintii copilului au depus palngere spunand ca sotul meu ar fi vinovat. Am solicitat expertiza auto din februarie 2015 si nici acum nu ne-a venit nimic acasa ca s-ar face o convocare. E foarte greu ca sotul meu nu mai poate lucra ca sofer profesionist. Ce ar mai trebui facut pana se face expertiza auto? eventual o urgentare ceva?