avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Activitate andu88

Activitate andu88

multumesc frumos pentru ajutor
e vorba de hepatita b si se transmite insa din cate stiu de la amica mea nu e chiar asa de periculos.nu numai ca ameninta face tot posibilul ca ei sa nu fie impreuna.ea vrea doar sa afle mai multe ca sa poata face urmatorul pas
nu cred ca poate cineva sa fie asa ireponsabil si cred ca probabilitatea de a se intampla asa ceva este destul de mica. ce s-ar intampla daca chiar tatal copilului ar avea acea boala ar trebui sa se mute? daca ne gandim asta se poate intampla oricui nu numai acelui copil tinand cont ca persoana respectiva lucreaza intr-o companie destul de mare cu mult personal si nu are o munca de birou. asta e parerea mea. insa amica mea vrea sa auda mai multe opinii inainte de a face un pas
ce risc ar putea sa existe copilul are doar 1 an?
buna seara
am o prietena care are copil dintr-o relatie anterioara (nu au fost casatoriti doar au avut o relatie de 6 ani) acum sunt despartiti insa au multe neintelegeri din cauza copilului.ea are pe cineva momentan si tatal copilului nu e de acord cu aceasta relatie pentru ca persoana respectiva este bolnava de hepatita si o ameninta ca se va duce la tribunal si ii va lua copilul daca nu pune capat relatiei.intrebarea care o framanta este daca poate tatal sa ii ia copilul din cauza ca ea are o relatie cu acel baiat bolnav de hepatita (tin sa mentionez ca ea vrea sa se mute cu el) si a doua problema: au parinti ei vreun cuvant de spus la tribunal pentru ca nu sunt nici ei de acord cu aceasta relatie si o ameninta ca o sa semneze pentru ai fi luat copilul? multumesc anticipat