avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 762 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters368136

Activitate ContSters368136

Buna seara / Buna dimineata
Da ...pana acum am reusit sa ma feresc ...nu am dat ochii cu individul ...e ok ...legat de inregistrari ms mult Dinu X ....am deja o aplicatie instalata care inregistreaza tot ....ce apeluri vreau salvez...ce nu le sterg ca sa nu ocupe spatiu' sunt ok pana acum multumesc ... noapte buna
Multumesc Panescu Iulian
Da multumesc de sfat , oare psihologul ma poate ajuta in chestia asta ? sa inving aceasta teama ....am comportament foarte ciudat , ma uit pe geam intr-una , ma trezesc in somn noaptea....oare de ce imi e atat de teama ? oare cum pot rezolva ? pentru moment nu am dat ochii cu el ....imi e teama ca va incerca sa faca rost de nr meu ...ca sa ma sune...sa ies afara sa ma intalnesc cu el ....sa inceapa cu intrebari / vorbe...ca face ca drege ...
repet nimeni din familie nu stie poveste si nu stiu daca sa le spun sau nu....Chiar atat de panicat sa fiu la 30 ani ai mei ....chiar asa imi schimba viatza ? de nici eu nu ma mai recunosc ?
Va multumesc celor ce imi raspundeti
Buna seara,
Va multumesc din suflet mi-ati fost foarte de folos.
Da trebuie sa recunosc ...cand ies din bloc am o oarecare teama ...nu vreau sa ies, ies pe furis...sunt convins ca el a mizat 100% pe faptul ca sunt slab de ingeri si a fost doar faza cu telefonul...dupa care el a inceput sa leg alte filme ....de exemplu "te-ai vaitat la lume ca am tras de tine ...m-ai pus intr-o postura aiure ..." eu nu facusem nimic si ii spuneam intr-una ca eu imi vad de treaba mea ...si nu vreau sa am de aface ccu el ...la un momendat a sunat sa ii dau 100 ron pur si simplu ...a venit si de teama asta fiind ceva de genul ca m-a scos la plata ...facea el acolo socoteala cat m-ai am sa ii dau ...si fel si fel de telefoane cu amenintari el se lauda sa luat de mine ...din auzite apoi am aflat ca a zis caa daca sunt gasca 'trag si eu cat pot de el " ...si asa era ...Eu din gura lui atunci am auzit ca l-a intrebat unu cat ai de gand sa stai cuminte pe afara si a zis "nu ma stii ca fac prostii cat pot pana mi se infunda ..."
O sa vad ce fac si mai deranjez aici in cazul in care se intampla ceva ....
O seara buna va doresc si inca odata va multumesc
Buna ziua ,
Va multumesc mult ca ati raspuns
Treaba e in felul urmator...el asta cauta oameni slabi de ingeri ...intra tare in iei si profita ca nu are nici un venit nu are nimik...e muritor de foame... sunt tare panicat si imi e tare frica ma tem ...nu pot sa dorm noaptea , nu mananc ...am stari de lesin .... Ce ma sfatuiti sa fac ? sa imi instiintez si parintii si prietena ...locuim toti 4 in acelasi loc ... se vad schimbari pe fatza mea ca se intampla ceva cu mine...
Printr-un prieten am luat legatura telefonic cu un avocat si a zis ca cel mai bine cum ati spus si dumneavoastra sa evit ...si cand ma ameninta sau trece la alte fapte sa il contactez si sa mergem la Parchet / Jurist / Procuror cu el ...dam declaratie ...si se rezolva se linisteste sigur...oare asa este? El o sa caute sa se lege de mine intr-un fel sau altul ...ajunge la numarul meu de telefon ...ma ssuna ...una /alta ...sa ne vedem ...ca asta e stilul care il practica...e greu sa am probe ...pt ca nu da sms ....suna ...nu prea am cum sa inregistrez conversatia....
P.S.: Ar fi o idee sa merg la psiholog ...ca preea sunt panicat ...
Astept cu interes raspunsul dumneavoastra
Buna seara ,
Va rog daca ma puteti ajuta in problema de mai jos .
Ca in orcie cartier sunt baieti /gasca care sunt finuti si trebuie sa existe 1-2 golani gravi gen puscariasi , care sa se dea la baieti linistiti. Eu am avut o chestie de genul asta acum 4 ani cu un recidivist , fiind la coltul blocului eu + o amica + 1 amic ...apare acest individ din intamplare i-am dat peste mana si i-a picat un jaf de telefon care nu a mai functionat....ca dupa cateva zile sa ma scoata la plata a inceput sa ceara numarul meu , ma suna sa ne vedem (eu il stiu si e destul de periculos...toata lumea il evita ...) m-am intalnit cu el ...ca vrea telefon / ca ma scoate la plata ca a dat 200 euro pe el ...ca daca dorm linistit pe perna mea...ca a mai speriat el lume care a plecat din tara de frica lui (asa e dar nu stiu nimic de cazul respectiv...) ca pe mine ma face sa ma omor singur ...Cred ca eu am gresit in momentul cand i-am platit telefonul pentru ca mai ddupa o saptamana ca daca il pot imprumuta cu 100 Ron ....apoi ca m-am plans eu la lume prieteni/cunoscuti ca a tras el de mine si din acest motiv ca am sa "ii fac plata "....Mi-am ridicat antenele si am ajus la un cunoscut mai puternic sa zic asa care a discuta cu el sa ma lase in pace ....a zis ok dar sa imi dea pe langa cei 700 ron pe telefon sa ajung la 1000 Ron ....asa am si facut mi-a zis si el la telefon ca ma va lasa in pace ...assa zise-se si dupa ce i-am dat 700 ron ....intamplarea a facut ca a facut omu' o talharie si a ajus la racoare unde se pare ca a stat 4 ani ...pentru ca acum 2 - 3 zile l-am vazut prin cartier .... sta laa 2 blocuri de mine ...el sta la casa ....ideea e ca sansele sunt foarte mari sa dau ochii cu el si sa inceapa iar cu talente de genul asta ...eu incerc sa il evit pe cat de mult pot ...ies cu masina prin alta parte ...si chestii de genul ....toata treaba e ca se va lua de mine eeu stau cu sotia si parintii mei ...imi e teama si pentru mine si pentru iei , lor nu le-am spus nimik car daca ma analizeaza mai bine or sa observe schimbari in comportamentul meu..... Eu numai la asta ma gandesc de cand l-am vazut ....nu mai mananc ....nu dorm ...am insomnii ...nu stiu ce sa fac si sunt foarrte disperat ....omu nu prea are scrupule ....cum sa procedez ?
Va rog din sufelt sa ma ajutati ...Multumesc
P.S. : Ma scuzati daca am greseli de ortografie dar sunt disperat