avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 313 soluții astăzi
Forum Activitate ana-maria-maria

Activitate ana-maria-maria

va multumesc din suflet...pentru ajutor
BUNA si dupa ce rezolv si cu scrisoarea yo trimit si tot nu primesc un raspuns ce urmeaza sa fac ...sa iau legatura cu un avocat....
Si ce dovada am yo ca iam trimis scrisorile...???
si cum sai cer sotului....? in scris..? adica sai fac o scrisoare ca vreau sa ies cu copilul din tara si el sa semneze ca el nu este de acord sau cum sa dovedesc ca el nu este de acord
ce pasi ar trebui sa urmez....sa vorbesc cu un avocat sa incep niste demersuri ca nu stiu de unde sa incep...pentru o sedinta care sa tina locul acelei declaratii
Discuție PARTAJ
buna asi dori sa stiu daca lucrurile cumparate pe firma are dreptul si sotul in caz de partaj....firma este numai pe numele meu...am firma din 2011
Buna asi dori sa plec in italia cu fetita sunt despartita de sot dar nu legal doar asa,asi vrea sa stiu daca am vreo sansa....nu am imputernicire nimik la mana...multumesc
multumesc mult...pt raspuns
buna...daca cineva imi doneaza o masina...in caz de partaj are dreptul si sotul...???.....dar proprietarul masini in timp poate sami ia masina inapoi ? sau actul de donatie e efinitiv ??? daca imi doneaza cineva o masina pot so trec pe mn ca proprietar ? fara ca sa aiba sotul dreptul...?
Buna sunt casatorita si asi dori sa cumpar o garsoniera pe numele meu dar sa am dreptul numai eu ....el sa nu aiba dreptul in caz de partaj ....cum sa fac ca el sa nu stie....mersi