avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 692 soluții astăzi
Forum Activitate Anonim1205

Activitate Anonim1205

Buna ziua, va rog sa ma lamuriti intr-o problema: ce documente trebuie sa aduca persoanele fizice autorizate,intreprinderi individuale,s.c. din care sa rezulte ce suprafata din casa de locuit o utilizeaza ca activitate economica fata de restul locuintei ,in cazul in care acestia isi desfasoara activitatea intr-o casa de locuit.Mentionez ca pana acum in contractele vechi de comodat nu se trecea aceasta suprafata pentru sediu social.
Buna-ziua, va rog sa ma ajutati cu un raspuns .
1.Ce acte trebuie sa duc la primarie ptr. a recupera taxa judiciara de timbru in suma de 3000 lei .(cazul meu)
2.Daca am platit taxa judiciara de timbru si nu am mai folosit-o in proces imi mai pot recupera banii inapoi( cazul este o ruda de-a mea)
Va multumesc.
Buna seara, va rog sa ma ajutati cu un raspuns, mi-am cumparat o masina din Germania , nu am decat contractul de v/c , briful mare,mic si as vrea sa stiu ce acte trebuie sa prezint la primarie ,nu vreau sa pastrez masina am gasit un cumparator si imi cere fiscal pe numele meu dar eu inca nu am declarat-o la primarie , am 5 zile de cand am adus-o din afara.