avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Activitate Miruna1304

Activitate Miruna1304

Răspuns la discuția Accident auto
da intersectia era aglomerata si dinsul spune ca in fata lui a mai fost un autoturism care astepta pe cei din fata sa treaca pt a face stanga ala a trecut iar el a plecat in tromba spre directia inainte atunci am aparut eu in intersectie deci la el se facuse rosu de mult de mai bine de 10 sec ambii atat cel din fata lui cit si el au trecut pe rosu .Precizez ca semaforul are 28 sec pe culoarea verde si eu am trecut cind mai erau 18 sec . Si ca o paranteza dinsul a spus ca a ramas prins in intersectie si ca cei de pe sensul meu de mers cit si cei din fata i-au facut semn sa treaca ca bloca intersectia
Răspuns la discuția Accident auto
eu am vazut in timp ce ma apropiam de semafor ca au mai trecut 2 autoturisme inainte sa ajung eu in intersectie si cum aveam verde si prioritate de trecere mi-am continuat drumul
Răspuns la discuția Accident auto
eu mergeam pe directia inainte cind am ajuns in dreptul intersectiei am sesizat ca mai aveam 18 secunde pe verde atunci dinsul a intrat in mine venea din partea stinga dupa accident a spus ca i sa schimbat culoarea si a ramas prins in intersectie .
Răspuns la discuția Accident auto
Totusi am mers la politie pt declaratie iar domnul agent spune ca exista o asemenea lege care spune ca daca ramai prins in intersectie ai prioritate precizez ca sunt insarcinata si a fost apel la 112 dupa care am fost spitalizata fara sa cer nici.o dauna decit repararea masinii astazi ma trezesc ca vine domnul care a intrat in mine si spune sai repar masina ca eu sunt vinovata ca am trecut pe verde
Discuție Accident auto
Buna ziua !!! Numele meu este Roxana si am nevoie de sfaturile cuiva cu cunostinte , acum 2 sapt am avut un accident auto cel cu care m.am tamponat sa spun asa a trecut pe culoarea rosie a semaforului iar eu aveam culoarea verde si chiar 18 secunde pina la schimbare in rosu dinsul spune ca a ramas prins in intersectie si asa are prioritate de trecere eu ma aflam pe banda 1 iar pe banda 2 era o duba de marfa si nu aveam cym sa/l vad asa ca din mers am vazut ca am verde si mi-am continuat drumul dupa care sa intamplat nenorocirea . Ce nu inteleg eu este daca exista o lege care spune ca ai prioritate desi au trecut 10 sec de cind i sa schimbat culoarea in rosu :((