avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 364 soluții astăzi
Forum Activitate nimeni1

Activitate nimeni1

Stie cineva care este incadrarea corecta, conform COR pentru pozitia de director (responsabil) productie echipament electric? Nu reusesc sa identific in COR aceasta incadrare.
Multumesc.
Buna ziua,
avem urmatoarea situatie: serviciile contabile tinute pana astazi de firma X se factureaza de acum inainte pe firma Y cu explicatia ca X a devenit platitoare de TVA intre timp si e mai convenabil pt noi sa platim catre firma Y (fara tva) Am solicitat un contract nou intre noi si firma Y si mi se spune ca ramane in continuare responsabila pt incheierea situatiilor contabile firma X doar ca platim in firma Y....este posibil asa ceva? ?? daca da, va rog dati-mi o lege ceva care specifica posibilitatea aceasta... multumesc anticipat !
Răspuns la discuția acordare diurna externa - fractii
Va multumesc!
Va multumesc! Raspunsul mi-a fost de real ajutor.
Buna ziua,
Este obligatorie pentru angajat deplasarea in strainatate in interes de serviciu atunci cand firma o cere? In ce conditii angajatul poate refuza deplasarea (societatea deconteaza transportul si asigura cazarea si diurna legala pt deplasarea respectiva)?
In contractul individual de munca nu este specificat nimic cu privire la delgatiile externe.
Multumesc.
Buna ziua,

stie cineva in ce cuantum se acorda diurna externa in zilele de plecare si retur (de exemplu, cand persoana delegata este in avion, doar 6 sau 7 ore) ?

Multumesc.
Buna ziua,
ma [poate ajuta cineva cu un studiu de caz privind frauda de tip carusel?
multumesc!
da, este vorba de un srl privat. va multumesc.

exista si o lege care reglemeteaza aceasta situate?



[mesaj editat - 1.3 din regulament]
buna ziua,
in COR nu este specificat nivelul de instruire pentru sef birou serviciu administrativ, cod 121906.
o persoana cu studii medii poate fi incadrata sub acest cod?

multumesc,