avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Activitate mcdnald

Activitate mcdnald

va multumesc frumos
martori am destui care stie ca ma bate.v am zis politia nu face nimic cand am fost nu ma lasat sa fac plangere si a zis ca daca continui cheama protectia copilului si eu cum nu am unde sta acum a zis ca e posibil sa mi ia statul copilul si nu vreau asa ceva.doar daca ma ia cu baiatul protectia si sa mi dea undeva sa stau la un centru pana gasesc chirie
vreau sa va zic k eu nu am urme de violenta ma trage de par imi da peste fata cu pcioarele dar nu ma invinetesc ca sa pot scoate un certificat ma mutileaza de gura imi baga mana n gat inainte imi dadea si cu pumnii si piioarele in burta acum nu prea asta e problema ca nam cu ce sa scot certificatul
sau daca as pleca cu baiatul la protectia copilului ar putea sa mi ofere o camera pt noi sa stam pana gasesc o casa?si spuneti mi are vreo legatura daca el are proprietatea lui si eu stau cu chirie?mie frica sa nu fac un pas gresit sa plec si sa vina protectia sa il incredinteze lui si sa mil ia de langa mine ca o sa innebunesc mie foarte frica
de inchiriat am sa inchiriez o casa problema e ca eu nu pot sa plec cu copilul ca nu mi l da nu ma lasa sa plec cu el din casa.politia nu face nimic nici sa fac plangere.unde ar trebui sa apelez la protectia copilului sau printr un avocat?
am 28ani am un baietel de 3luni lucrez la o covrigarie acum sunt in prenatal.concubinul meu cu care sunt de 12ani a fost pana acum 2 3 ani un baiat super cat de cat el batea parintii de inainte sa fiu cu el si le avea cu bautura dar nu in fata mea.am fost plecata in italia cu el toate bune si frumoase knd am venit de 4 5 ani acasa el a inceput sa dea in mine sa beie si sa faca panarama si sa bata parintii.pana sa nasc copilul el beia lua salarul si nu il aducea in casa venea cu betivi in casa am plecat de atatea ori de acasa el ma cauta zicea ca se schimba si nu trecea mult timp ca o lua de la capat.el la un loc de munca nu sta mai mult de o luna 2 a schimbat multe locuri de munca din cauza ca la gasit toti patronii beat in timpul serviciului.acum de cand am nascut copilul a inceput sa ma bata vine beat mereu imi cere banii din casa copilul ce bani a facut de la rude straini prieteni etc ii lua pe toti si ii beia in timpul serviciului vine noaptea sau ziua acasa si imi cere bani si daca ii zic ca nu am ma bate da cu pumnii in geamurile de la usile din casa si imi sperie copilul tipa foarte mult in casa ma dat afara din casa de multe ori batanduma si o aducea pe mama lui si am fost la politie si nu sa intamplat nimic doar ca a incercat sa ne impace nici plangere nu ma lasat sa fac.ce as putea sa fac sa pot sa mi iau copilul de langa el si sa plec cu chirie undeva departe de el?nu mai pot trai cu el eu mai mult de frica stau cu el ma amenintat cu cutitul de atatea ori nu mai pot.spuneti mi daca chem protectia mil ia de langa mine ce o sa se intample ca mie frica ca daca nu mil da mie si ii da lui copilul innebunesc nu accept sa il dea unui betiv.nu stiu ce sa fac si cum sa fac ca nu vreau sa mi pierd copilul ca eu nam casa apartamentul e al lui si copilul pe numele lui.va rog spuneti mi ce drepturi am la cazul meu.