avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 199 soluții astăzi
Forum Activitate Dianaanca

Activitate Dianaanca

Răspuns la discuția interdictii sofer incepator
Poti circula oriunde in UE chiar daca esti incepator .
Răspuns la discuția Custodia copilului
Multumesc pentru raspunsuri.
Buna..eu si sotul meu avem un copil de 2 anisori.de ceva timp ma gandesc sa divortez ,dar el ma ameninta ca imi ia copilul,ti-n sa precisez ca el lucreaza si eu nu.stam in chirie dar ma ajuta mama mea plecata in afara cu toate cheltuielile..(apartamentu e inchiriat de mine ,toate lucrurile din casa sunt ale mele...,era gol )el la 18 ani a facut imprumut la banca si nu a platit acum ii opreste din salar si ramane foarte putin...deci nu ne-am descurca fara ajutorul mamei mele..El este agresiv verbal..cateodata si vizic..in weechend vine doar dimineata acasa beat si drogat..sta cu prieteni lui prin baruri ..ba acasa la ei...m-am saturat de situatia asta care tine de ceva timp.am vrut sa lucrez si nu ma lasat precizand ca baietelul e prea mic sa mearga la cresa...cand ii spun ca vreau sa divortez imi spune daca nu iti convine... sa plec eu din casa?! Cum sa plec cand aici e copilul si lucrurile mele? ....El a fost mult plecat in anglia si eu am stat singura cu copilul e foarte atasat de mine...cu copilul nu se poarta urat dar nici foarte mult timp nu petrece,cand are timp liber se duce la bere cu baieti...ce pot face in aceasta situatie? Eu as vrea sa divortez si sa obtin custodia copilului,as avea vreo sansa daca nu lucrez ? Multumesc