avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Activitate Cosminaj

Activitate Cosminaj

Am facut un credit pentru a ajuta o prietena sa si cumpere o locuinta. Intelegerea a fost sa ii dau toti banii si sa se angajeze sa plateasca rata.
A platit vreo 2 luni, dupa care n a mai platit iar eu am ramas buna de plata pt ca am avut incredere!
Se poate face ceva ? Demonstra cumva, ca ea s a folosit de acei bani de fapt ?
Multumesc.
Am solicitat dosarul electronic, de unde am constatat ca, avocatul nu a depus chitantele doveditoare platii onorariului cat si celelalte cheltuieli. A solicitat dar nu a depus nicio dovada, in consecinta instanta a respins solicitarea.
Se mai poate face ceva?
Multumesc tare mult pentru raspuns. Chiar m ati luminat :)
Verificarea dosarului presupune solicitarea acestuia la judecatoria unde a avut loc procesul?
Am avut un proces cu Kruk, pe care l am castigat. Judecatorul nu s a pronuntat in niciun fel pe cheltuieli.Care credeti ca este motivul? Este posibil ca avocatul care m a reprezentat, sa nu fi depus la dosar niciun act doveditor pt cheltuielile mele de judecata? Stiu ca de obicei, cel care pierde, trebuie sa plateasca cheltuielile de judecata, inclusiv onorariul. Se mai poate face ceva in acest sens? Sa mi pot recupera banii?
Multumesc!